آمریکا: برای آزادی سیروس عسگری با ایران مبادله زندانی انجام ندادیم

به گزارش هوای اصفهان، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز سه شنبه گفت که برای آزادی دانشمند ایرانی از آمریکا مبادله زندانی میان تهران و واشنگتن انجام نشده است.

آمریکا: برای آزادی سیروس عسگری با ایران مبادله زندانی انجام ندادیم

به گزارش گروه بین الملل هوای اصفهان، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز سه شنبه گفته که آزادی سیروس عسگری، دانشمند ایرانی بازداشت شده در آمریکا در قالب مبادله زندانی با ایران نبوده است.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان امروز (سه شنبه) در صفحه اینستاگرامش از عزیمت سیروس عسگری دانشمند ایرانی بازداشت شده از آمریکا به ایران اطلاع داد و با انتشار یکی از پیغام های توئیتریش که خواهان آزادی زندانیان ایرانی در آمریکا شده بود، نوشت: سلام دوستان یک خبر خوب، هواپیمای حامل دکتر سیروس عسگری از آمریکا پرواز کرد. تبریک به همسر و خانواده گرامی ایشان.

مورگان اورتگاس، امروز مدعی شده که ایالات متحده آمریکا از دسامبر 2019 به دنبال بازگرداندن آقای عسگری به ایران بوده است. او همچنین گفته که بازگشت ایشان به ایران در قالب مبادله زندانی با ایران صورت نگرفته است.

اورتگاس در مصاحبه با پایگاه نشنال اینترست گفت: همان طور که وزارت خارجه ایران امروز تأیید کرد آقای عسگری مشارکتی در هیچ برنامه مبادله زندانی با ایران نداشته است.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز ادعاهای مطرح شده درباره تبادل سیروس عسگری با متهمان آمریکایی بازداشت شده در ایران را رد کرد و گفت آزادی دانشمند ایرانی پس از تبرئه ایشان از اتهامات اجرا شده است.

موسوی عنوان نموده که عسگری با رایزنی های دیپلماتیک و کوشش دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن و نمایندگی دائم ایران در نیویورک، از اتهامات واهی تبرئه و آزاد شده است.

وی که با خبرگزاری صدا و سیما گفت وگو می کرد، با بیان اینکه عسگری مدتی به خاطر بیماری کرونا و نیز شرایط پروازها در آمریکا، در این کشور ماندگار شده بود، برآورد ها درباره تبادل او با فردی دیگر را صحیح ندانست و اضافه کرد: آزادی عسگری بر اساس تبرئه از اتهامات بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا: برای آزادی سیروس عسگری با ایران مبادله زندانی انجام ندادیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: برای آزادی سیروس عسگری با ایران مبادله زندانی انجام ندادیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید