جبران ضرر صاحبان مراکز اقامتی نیازمند اقدامی موثر است

به گزارش هوای اصفهان، نایب رئیس اتحادیه هتل آپارتمان داران و مهمانپذیران مشهد گفت: ضرر صاحبان مراکز اقامتی، اقدام موثر و حمایتی مسئولان مرتبط را می طلبد.

جبران ضرر صاحبان مراکز اقامتی نیازمند اقدامی موثر است

به گزارش از ، مهدی آجیلیان نایب رئیس اتحادیه هتل آپارتمان داران و مهمانپذیران مشهد گفت: حجم سفر ها به کلانشهر مشهد در پی شیوع کرونا به شدت کاهش یافته است؛ به طوری که بسکمک از مراکز اقامتی با ظرفیت بسیار ناچیزی در حال فعالیت هستند و مابقی مراکز نیز با تعطیلی روبرو شده اند. اگرچه تصمیمات اخذ شده به حق و به تناسب این بحران، بوده است، اما بدون اقدام موثر و حمایتی، خسران این شرایط برای صنعت گردشگری، بسیار گران خواهد بود.

او شرح داد: در حال حاضر کمک به فرایند پرداخت حقوق پرسنل مراکز اقامتی بهترین اقدامی است که می توان برای آن ها پیشنهاد کنیم، چرا که عمده هزینه این واحد ها مربوط به نیروی انسانی است.

نایب رئیس اتحادیه هتل آپارتمان داران و مهمانپذیران مشهد گفت: از آن جایی که امسال برای صاحبان مراکز اقامتی و هتلداران، سالی توام با ضرر و زیان بوده ، دولت اگر فرآیند بیمه بیکاری برای پرسنل واحد های اقامتی تسهیل کند تا از یکسو کارکنان این واحد ها با دریافت حقوق و عیدی خود در ایام پایانی سال به مشکل معیشتی روبرو نشوند و از سوی دیگر صاحبان مراکز اقامتی نیز پس از گذار از این شرایط بتوانند کمک های دولتی را در قالب اقساط 6 ماهه تا یک ساله بپردازند.

آجیلیان افزود: تا به امروز دستگاه های اجرایی استان وعده هایی را به منظور حمایت از واحد ها و مراکز اقامتی عنوان کرده اند، اما اینکه چه میزان از آن محقق شود، تعیین نیست.

نایب رئیس اتحادیه هتل آپارتمان داران و مهمانپذیران مشهد گفت: البته ناگفته نماند آژانس های مسافرتی نیز مانند دیگر فعالان صنعت گردشگری با این بحران دست و پنجه نرم می کنند و از این شرایط در ایام پایانی سال آسیب های بسکمک دیده اند، بنابراین مسئولان و سیاستگذاران باید تمهیدات لازم را در این خصوص برای حمایت از آژانس های مسافرتی بیاندیشند.

/ ز.م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "جبران ضرر صاحبان مراکز اقامتی نیازمند اقدامی موثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جبران ضرر صاحبان مراکز اقامتی نیازمند اقدامی موثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید