خبرنگاران طلای المپیک قاسمی قطعی شد

به گزارش هوای اصفهان، تهران- خبرنگاران- رییس فدراسیون کشتی گفت که تعلق طلای مسابقات المپیک 2012 لندن به کمیل قاسمی قطعی شده است.

خبرنگاران طلای المپیک قاسمی قطعی شد

علیرضا دبیر در یک برنامه تلویزیونی با اعلام این خبر گفت: روزی که اعلام شد صاحبان مدال های طلا و نقره المپیک 2012، دوپینگی هستند، پیگیری ها را آغاز کردیم زیرا این مدال به ورزش و مردم ایران تعلق دارد.

رییس فدراسیون کشتی گفت: موضوع طلای کمیل قاسمی از اسفندماه قطعی شده است و من نمی خواستم تا برگزاری جلسه هیات اجرایی IOC در این باره صحبت کنم و می خواستم حرف ها را بعد از آن جلسه بگویم ولی آنقدر تهمت زدند و غیبت کردند که مجبور به پاسخگویی شدم.

دبیر با اشاره به قطعیت طلای کمیل قاسمی اضافه کرد: اتفاقا در روسیه و در ملاقات با مامیاشویلی هم در این مورد بحث جدی میان ما صورت گرفت. ما گفتیم جنگی با شما نداریم. شما هم کوشش تان را بکنید، ما هم کوشش می کنیم. می دانستیم فرایند ای طولانی در پیش است. قبلا قانونی در این مورد وجود نداشت که اگر هر دو نفر اول و دوم المپیک دوپینگ شان مثبت گردد، تکلیف مدال طلا چه می گردد. آن روز که داد می زدیم ای کاش این کرسی هیات رییسه اتحادیه جهانی را اینقدر راحت از دست نمی دادیم، برای همین بود، اما خدا به ما لطف کرد و IOC نامه مستقیم به اتحادیه جهانی زد، چون هم ما و هم روس ها به دنبال این طلای المپیک بودیم.

وی گفت: هیات رییسه کمیته بین المللی المپیک هم بیان کرد چنانچه نفرات اول و دوم یک وزن المپیک دوپینگ شان قطعی گردد، نفرات سوم مشترک صاحب مدال طلای المپیک و نفرات پنجم هم صاحب برنز مشترک می شوند. این موضوع در اسفندماه تمام شد و منتظر تشکیل جلسه هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک در این خصوص هستیم که تا امروز به خاطر کرونا تشکیل نشده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران طلای المپیک قاسمی قطعی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طلای المپیک قاسمی قطعی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید