خبرنگاران عملیات کاشت 600 هزار نهال در مازندران آغاز شد

به گزارش هوای اصفهان، ساری-خبرنگاران- همزمان با آغاز هفته درختکاری (15-21 اسفندماه) عملیات کاشت افزون بر 600 هزار اصله نهال درعرصه منابع طبیعی و فضای سبز در استان مازندران آغاز شد.

خبرنگاران عملیات کاشت 600 هزار نهال در مازندران آغاز شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران (منطقه ساری) گفت : در امسال صرفا در هفته نهال کاری کار غرس افزون بر 600 هزار اصله نهال در سطح منابع طبیعی، فضای سبز در این استان آغاز شد.

سید محسن موسوی تاکامی روز پنجشنبه در گفت و گو با هوای اصفهان اضافه نمود : حدود 380 هزار اصله نهال کاری در هفته درختکاری در سطح عرصه های منابع طبیعی استان کاشته می گردد و حدود 153 هزار اصله نهال نیز در اختیار ادارات و سازمان های دولتی در شهرستان ها قرار می گیرد تا این نهال ها نیز در فضای سبز شهری کاشته گردد.

وی اضافه نمود : پیش بینی می گردد همانند سنوات گذشته درخواست هایی را از سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی برای کاشت نهال داشته باشیم که در این ارتباط نیز حدود 14 هزار اصله نهال تفکیک شده در اختیار این شرکت ها قرار داده می گردد.

153 هزارنهال در طرح ماندگار

مدیرکل منابع طبیعی مازندران بیان کرد : در راستای طرح میراث ماندگار استان برنامه نماینده عالی دولت در استان نیز 153 هزار نهال در سطح فضای طبیعی و عمومی در استان کاشته شد.

به گفته موسوی تاکامی کاشت 620 هزار نهال برای اجرای زراعت چوب نیز در امسال در حدود 500 هکتار از اراضی مازندران کاشته شد.

به گفته وی اجرای طرح زراعت چوب در استان در امسال دو برابر مصوبه تعهدی بود.

وی اضافه نمود : در مجموع در امسال یک میلیون و 800 هزار نهال در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری فراوری شده است که تمام این نهال ها برای کاشت در عرصه منابع طبیعی و عمومی و فضای سبز استفاده خواهد شد.

مازندران بیش از 2.2 میلیون هکتار اراضی منابع طبیعی دارد که 80 درصد از این اراضی در حوزه استحفاظی منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران (منطقه ساری) واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران عملیات کاشت 600 هزار نهال در مازندران آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عملیات کاشت 600 هزار نهال در مازندران آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید