نیروی دریایی آمریکا یک خطر است

به گزارش هوای اصفهان، یک روزنامه رسمی چین نوشت، برخورد اخیر ناوشکن آمریکایی نشان می دهد که نیروی دریایی این کشور به یک خطر رو به افزایش برای کشتیرانی در آسیا تبدیل شده است.

نیروی دریایی آمریکا یک خطر است

به گزارش گروه بین الملل هوای اصفهان به نقل از رویترز، ناوشکن آمریکایی یو اس اس جان مک کین روز دوشنبه با نفتکش آلنیک در نزدیکی سواحل سنگاپور برخورد نموده است. در این حادثه یک شکاف بزرگ در ناوشکن آمریکایی به وجود آمده و 10 نفر از ملوانان آن ناپدید شده اند.

بر اساس این گزارش، روزنامه چاینا دیلی در سرمقاله امروز سه شنبه خود نوشت: برخورد ناوشکن آمریکایی که چهارمین حادثه در ناوگان اقیانوس آرام نیروی دریایی آمریکا در امسال به شمار می رود، نشان می دهد که کشتی های آمریکایی به یک خطر رو به افزایش در آسیا تبدیل شده اند، بر خلاف ادعاهایی که در مورد یاری به آزادی دریانوردی مطرح نموده اند.

این چهارمین حادثه بزرگ و مهم است که در سال 2017 میلادی برای ناوگان اقیانوس آرام نیروی دریایی آمریکا رخ داده است.

مقامات نیروی دریایی آمریکا اعلام کردند پس از حادثه برخورد ناوشکن یو اس اس جان اس مک کین با یک نفتکش در نزدیکی سنگاپور، نیروی دریایی آمریکا دستور توقف تمامی فعالیت های عملیاتی خود را در سراسر دنیا صادر نموده است.

روزنامه چاینا دیلی اضافه نمود: مردم متعجب می شوند که چرا چنین نیروی دریایی پیچیده و پیشرفته ای با چنین مشکلاتی روبرو می گردد. تحقیقات درباره برخوردهای اخیر کشتی های آمریکایی برای دستیابی به نتایج نهایی، زمان خواهد برد ولی این واقعیت انکارنشدنی است که افزایش فعالیت های کشتی های جنگی آمریکا در آسیا اقیانوسیه، این کشتی ها را به یک تهدید و خطر روزافزون برای کشتی های تجاری تبدیل نموده است.

عملیات آزاد دریانوردی در دریای جنوبی چین توسط ناوهای آمریکایی موجب خشم و نگرانی چین شده است. آمریکا مدعی است که چین به دنبال نظامی کردن منطقه است. واشنگتن بارها از چین خواسته است تا ساخت و ساز جزایر مصنوعی را در این منطقه متوقف کند.

منبع: تسنیم

به "نیروی دریایی آمریکا یک خطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروی دریایی آمریکا یک خطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید