پیش بینی 12 اندیشمند جهانی از دنیای پسا کرونا

به گزارش هوای اصفهان، یک نشریه آمریکایی با استناد به نظرات 12 اندیشمند جهانی، پیش بینی هایی را درباره آینده سیاسی و اقتصادی جهان پس از بحران جهانی کرونا مطرح کرده است.

پیش بینی 12 اندیشمند جهانی از دنیای پسا کرونا

به گزارش گروه بین الملل هوای اصفهان، نشریه آمریکایی فارن پالیسی در مقاله ای با استناد به نظرات 12 اندیشمند جهانی پیش بینی کرد که بحران کرونا اثرات عمیقی بر آینده سیاسی و اقتصادی جهان بر جای خواهد گذاشت.

در این مقاله که به قلم پروفسور استیفن والت استاد روابط بین الملل دانشگاه هاروارد آمیکا به رشته تحریر درآمده، به این موارد اشاره شده است:

- همه گیری کروناویروس می تواند باری باشد که پشت شتر جهانی سازی اقتصادی را می شکند.

- رشد قدرت اقتصادی و نظامی چین، از پیش این اراده و قاطعیت دوحزبی را در ایالات متحده ایجاد کرده تا آن کشور را از فناوری برتر و مالکیت فکری حاصل شده توسط آمریکا جدا نمایند و متحدان را نیز به پیروی از این سیاست مجبور نمایند.

- افزایش فشار افکار عمومی و سیاسی برای تحقق اهداف کاهش انتشار گازهای آلاینده (کربن) از پیش، اعتماد بسیاری از شرکت ها به زنجیره های عرضه از راه دور را زیر سوال برده است.

- اکنون کووید-19، دولت ها، شرکت ها و جوامع را مجبور کرده که ظرفیتشان را برای تحمل دوره های بلندمدت خودانزوایی اقتصادی بالا ببرند.

- بسیار محتمل است که در این شرایط، جهان به ایده جهانی سازی متقابلا سودمند بازگردد، ایده ای که تعریف نماینده شرایط در اوایل قرن 21 بود. همچنین با نبود انگیزه برای حفاظت از دستاوردهای مشترک حاصل از یکپارچگی اقتصادی جهانی، معماری حاکمیت اقتصادی جهانی که در قرن 20 ایجاد شد به سرعت از بین خواهد رفت.

- در این صورت رهبران سیاسی برای به تعویق انداختن همکاری های بین المللی و عدم بازگشت به رقابت ژئوپولیتیکی آشکار باید توانایی چشمگیری در خویشتنداری داشته باشند.

- رهبران با اثبات قدرت مدیریتشان در بحران کووید-19 به شهروندان، می توانند برخی سرمایه های سیاسی را برای خودشان دست و پا نمایند. اما برای رهبرانی که شکست می خورند، بسیار سخت خواهد بود که در برابر وسوسه سرزنش و مقصردانستن دیگران ایستادگی نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیش بینی 12 اندیشمند جهانی از دنیای پسا کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی 12 اندیشمند جهانی از دنیای پسا کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید