کتائب حزب الله عراق خواستار تصویب قانون اخراج نظامیان آمریکا شد

به گزارش هوای اصفهان، کتائب حزب الله عراق، سفارت آمریکا در بغداد را سفارت جاسوسی دانست و از کنندگان عراقی خواست، قانون اخراج نظامیان آمریکایی را سریع تر تهیه و تصویب کنند.

کتائب حزب الله عراق خواستار تصویب قانون اخراج نظامیان آمریکا شد

به گزارش گروه بین الملل هوای اصفهان، محمد محیی سخنگوی کتائب حزب الله تاکید کرد آمریکا در مخدوش کردن چهره الحشد الشعبی و انتها بخشیدن به نقش سیاسی آن در مجلس، ناکام ماند.

به گزارش پایگاه خبری المعلومه، محیی در اظهاراتی تلوزیونی گفت: آمریکا تلاش داشت هجمه ای خرابکارانه را با هدف انتها دادن به موجودیت الحشد الشعبی به عنوان یک نیروی امنیتی و انتها دادن به نقش سیاسی آن در مجلس در پیش بگیرد، اما باخت.

سخنگوی کتائب حزب الله منطقه القائم را که این گروه در آنجا هدف تجاوز یکشنبه شب ائتلاف آمریکایی قرار گرفت، یک منطقه راهبردی توصیف و تاکید کرد: آمریکا تلاش دارد از طریق پایگاه های خود در التنف (سوریه) و عین الاسد (الانبار عراق) آنجا را تحت کنترل خود بگیرد.

وی اضافه کرد: آمریکا درصدد تسلط بر القائم است تا منطقه را به روی مسیری که از ایران شروع می شود تا به عراق و داخل سوریه و لبنان می رسد، ببندد.

محیی تاکید کرد: آمریکا توافقنامه راهبردی با عراق را که می بایست امروز به حکم واقعیت امر ملغی شود، نقض کرده است.

سخنگوی کتائب حزب الله صرف محکوم شدن حمله القائم را ناکافی خواند و گفت: باید موضع جدی در قبال این جنایت اتخاذ شده که حداقل آن درخواست از سفیر آمریکا و نیروهای کشورش برای خروج از عراق است.

وی همچنین، شکایت عراق به شورای امنیت و دیوان بین المللی برای محاکمه آمریکا به دلیل ارتکاب چنین جنایت وحشیانه ای در القائم را خواستار شد.

کتائب حزب الله همچنین با صدور بیانیه ای درباره اتفاقات روز گذشته حمله تشییع کنندگان پیکر شهدای القائم به سفارت آمریکا در بغداد گفت: حمله به سفارت شرارت، جاسوسی و فتنه آمریکایی درس نخست از فصل نخست از صفحات عزت و وفاداری است.

به گزارش المعلومه، در این بیانیه آمده است: گام بعدی تصویب قانون اخراج نیروهای اشغالگر و دنباله روهای آنها از عراق است.

کتائب حزب الله از مجلس عراق هم خواست خروج نظامیان اشغالگر را که دستشان به خون عراقی ها آلوده است تصویب کنند و آنهایی را که مانع اخراج دشمن از خاک این سرزمین هستند، لو دهند.

در این بیانیه تاکید شده است: تسخیر سفارت آمریکا و قبل و بعد آن اقدامی کاملا عراقی است که توسط مردم شریف و آزاده عراقی هدایت شد و به اجرا درآمد.

کتائب حزب الله در انتها بیانیه خود بار دیگر هشدارهای خود در مخالفت با روی کار آمدن نخست وزیری مزدور آمریکایی ها تکرار کرد و گفت: هرگز اجازه نمی دهیم هیچ مقام دو تابعیتی یا مشکوک به سرسپردگی (به آمریکا) در نهادهای دولتی باشد.

مردم عراق دیروز شهدای الحشد را تشییع کردند سپس با حضور مقابل سفارت آمریکا اعتراض خود را به حمله آمریکا به نیروهای الحشد، نشان دادند و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

شماری از مردم خشمگین عراق نیز از دیوار سفارت بالا رفته و با در دست داشتن پرچم الحشد الشعبی، روی دیوار نوشتند: این سفارت به خواست مردم عراق، بسته است.

منابع الحشد الشعبی اعلام کردند ، در حمله هوایی به پایگاه های الحشد در شهرستان القائم در غرب عراق، دست کم 28 نفر از نیروهای الحشد، از جمله یک فرمانده و دو معاون وی، شهید و 51 نفر دیگر مجروح شدند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "کتائب حزب الله عراق خواستار تصویب قانون اخراج نظامیان آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتائب حزب الله عراق خواستار تصویب قانون اخراج نظامیان آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید