اطلاعیه کتابخانه ملی درباره بازگشایی چندمرحله ای از 17 خرداد

به گزارش هوای اصفهان، روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درباره بازگشایی چند مرحله ای این کتابخانه، اطلاعیه ای به توضیح ذیل صادر کرد:

اطلاعیه کتابخانه ملی درباره بازگشایی چندمرحله ای از 17 خرداد

پس از گذشت قریب به 3 ماه از تعطیلی ناگزیر متأثر از بیماری همه گیر جهانی کرونا، خرسندیم که با بهبود نسبی مدیریت گسترش این بیماری در کشورمان، اینک ارائه بعضی خدمات را برای اعضا و مراجعان کتابخانه ملی ممکن کنیم.

اگرچه به منظور جبران فقدان حاصله و تسهیل و افزایش خدمات پژوهشی برای اعضا، با وجود تعطیلی تالارها، مجموعه کتابخانه ملی در محیط مجازی، خدمات خود را به گونه ای دیگر گسترش داد تا با تلاشی فشرده و مضاعف، حدود یک میلیون منبع، شامل خاتمه نامه، مقالات علمی پژوهشی، نسخ خطی و ... را به صورت تمام متن، روی سامانه کتابخانه دیجیتال کتابخانه ملی در دسترس اعضای محترم قرار بگیرد.

با عنایت به موارد فوق الذکر، مجموعه مدیریت سازمان که تحقق بخشی از رسالت و کارکرد وجودی خود را در گرو حضور طراوت بخش و مقوم اعضای فرهیخته که این عزیزان را بی تردید بخشی از خانواده خود می داند، بازگشایی تدریجی متناسب با شرایط موجود را در دستورکار خود قرارداده است.

بدین ترتیب، طبق الزامات بهداشتی و به منظور حفظ سلامت مراجعان ارجمند، فرایند فوق به صورت مرحله ای انجام خواهد شد.

موارد ذیل به منظور اطلاع اعضا از نحوه بازگشایی کتابخانه ملی اعلام می گردد:

- کتابخانه ملی از روز شنبه 17 خرداد 1399 پذیرای اعضای پژوهشی است که خواستار امانت منابع موجود در کتابخانه عمومی هستند. بدیهی است نوع عضویت مراجعان بر روی کارت ایشان درج شده است.

- بخش امانت کتابخانه عمومی تنها برای اعضا پژوهشی که درخواست دریافت امانت کتاب از آن را دارند در این مرحله فعال خواهد شد؛ تصریح می گردد که استفاده از تالارهای مطالعه تا اطلاع ثانوی مشروط به صدور مجوز از ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و در شرایط کنونی امکان پذیر نیست.

- ساعت ارائه خدمات امانت از 8 صبح الی 14 بعد از ظهر خواهد بود.

- به منظور حفظ سلامت اعضا و کارکنان کتابخانه ملی، رعایت ضوابط بهداشتی اعلامی ستاد ملی مقابله با کرونا الزامی است و لازم است همه مراجعان کتابخانه ملی از ماسک یا شیلد استفاده نمایند.

- بدیهی است در روزهای آینده و به صورت تدریجی دامنه سرویس دهی به اعضا کتابخانه ملی افزایش می یابد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "اطلاعیه کتابخانه ملی درباره بازگشایی چندمرحله ای از 17 خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه کتابخانه ملی درباره بازگشایی چندمرحله ای از 17 خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید