تجلیل از 50قهرمان ورزشی جنوب تهران

به گزارش هوای اصفهان، صاحب مدال های درخشان در مسابقات برون مرزی و رتبه های برتر دومین المپیاد استعدادهای برتر کشور هستند. 50ورزشکار پیروز مناطق16، 17، 18 و 19 را می گوییم که به دعوت اداره ورزش و جوانان جنوب غرب تهران در تالار کیان دور هم جمع شده اند تا برای کوشش هایشان مورد تجلیل قرار بگیرند.

تجلیل از 50قهرمان ورزشی جنوب تهران

ساعت10 است. گروهی از مهمانان در سالن نشسته اند و مهمانان دیگر به تدریج به جمع شان اضافه می شوند. بانیان مراسم ضمن خوشامدگویی به تک تک ورزشکاران، پیشکسوتان و مسئولانی که در جمع حضور دارند کوشش می نمایند تا مراسم به بهترین شکل برگزار گردد.

امیرحسین صابری عضو تیم ملی والیبال نوجوانان و جوانان در این مراسم حضور دارد. این ساکن منطقه16 با بیان اینکه فعالیت در رشته والیبال را از 7سال پیش در استادیوم هویزه شروع نموده است، می گوید: اکنون با عضویت در تیم ملی و کسب رتبه های برون مرزی دوست دارم در شناسایی استعدادهای ورزشی مناطق جنوبی پایتخت نقشی داشته باشم و هرکاری از دستم برآید در این حوزه برای بچه های محله ام انجام می دهم. او با قدردانی از مسئولان برگزاری چنین مراسمی ادامه می دهد: تجلیل از ورزشکاران اقدامی انگیزشی است که احتیاج است تداوم داشته باشد.

یکی دیگر از استعدادهای ورزشی حاضر در مراسم مبینا نعمت زاده عضو تیم ملی نونهالان تکواندو است. این ساکن منطقه19 و دارنده 2مدال طلای آسیایی و 2مدال دنیا ضمن قدردانی از حمایت های همیشگی مربیان خوب و هیئت جنوب غرب تهران می گوید: از ابتدا فعالیتم را در باشگاه مجهز فرهنگسرای بهمن شروع کردم. امکانات این مجموعه و مربیان آن فوق العاده هستند، اما از مسئولان تقاضا دارم باشگاه های مجهز جدید در همه رشته ها تأسیس نمایند تا ورزشکاران برای تمرین های حرفه ای مجبور به ترک مناطق خود نباشند.

در بین قهرمانان 13رشته ورزشیحمیدرضا زرین پیکر قهرمان کشتی ساحلی کارگران دنیا هم حضور دارد. او با بیان اینکه متأسفانه آن طور که باید به ورزش کشتی بها داده نمی گردد، می گوید: امیدوارم مسئولان برای افزایش انگیزه ورزشکاران جنوب تهران آیین تجلیل از آنها را بیشتر برگزار نمایند.

استفاده از ظرفیت های ورزشی جنوب تهران

طیبه سیاوشی که برای ملاقات با استعدادهای ورزشی جنوب تهران در این مراسم حضور دارد، با بیان اینکه برگزاری چنین مراسمی قابل تقدیر است، می گوید: این ورزشکاران علاوه بر زحماتی که به صورت فردی و جمعی کشیده اند به نوعی سرمایه های کشور محسوب می شوند که احتیاج است از آنها قدردانی گردد. این نماینده مجلس به وجود بیش از 300مکان ورزشی در مناطق 16، 17، 18 و 19 که 29مرکز دولتی است اشاره نموده و می گوید: اماکن ورزشی دولتی به نسبت تراکم جمعیت این مناطق و احتیاجهای آنها محدود به نظر می رسد که امیدواریم با حمایت مسئولان به تعداد آنها افزوده گردد.

سیاوشی درباره تعامل مجلس دهم با دولت در حوزه ورزش همگانی صحبت نموده و در پاسخ به اینکه آیا در حوزه ورزش قهرمانی اقدامی از سوی مجلس صورت گرفته، می گوید: متأسفانه بودجه ای به ورزش قهرمانی اختصاص داده نمی گردد و در کوشش هستیم که مواردی را که به مجلس ابلاغ می گردد با تعامل با وزارت ورزش و جوانان اجرا کنیم. این نماینده مجلس از جمعیت جوانان ورزشکار در جنوب غرب تهران به عنوان یک ظرفیت یاد نموده و می گوید: از این افراد می توان در آموزش و پرورش و مجامع ورزشی استفاده کرد. وی در ادامه به ورزش زنان اشاره نموده و می گوید: قهرمانان مرد اغلب به راحتی می توانند از امکانات اسپانسری استفاده نمایند ولی متأسفانه خانم ها کمتر از این موضوع بهره می برند.

افتتاح سالن های ورزشی مجهز

رئیس اداره ورزش و جوانان جنوب غرب تهران ضمن قدردانی از قهرمانان ورزشی مناطق 16، 17، 18 و 19 از اقدامات مهمی که در حوزه ورزش قهرمانی در حال اجراست یاد نموده و می گوید: یکی از این طرح ها ساخت سالن چند منظوره در بخش آفتاب منطقه19 است. تعمیر و تجهیز اساسی مجموعه ورزشی شهید قیانوری به عنوان پایگاهی برای ورزش های قهرمانی، جانبازان و معلولان طرح مهم دیگری است که با ظرفیت برگزاری مسابقات آسیایی و بین المللی، 22 بهمن افتتاح خواهد شد.

او به جلسه مشترکی با حضور شهردار منطقه19 اشاره می نماید و می گوید: مناطق تحت پوشش اداره ورزش و جوانان جنوب غرب در بخش جانبازان و معلولان بسیار پیروز عمل نموده اند و به همین دلیل قرار است با مشارکت شهرداری منطقه19 یک سالن ورزشی اختصاصی برای جانبازان و معلولان راه اندازی گردد.

رنجبر با اشاره به افرادی که در دومین المپیاد استعدادهای ورزشی برتر شده اند، می گوید: با برنامه ریزی هایی که در اداره کل ورزش استان تهران صورت گرفته، قرار است با مشارکت هیئت های ورزشی، این استعدادها مورد حمایت قرار گیرند تا در رقابت های آسیایی و المپیک برای کشور افتخارآفرین باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تجلیل از 50قهرمان ورزشی جنوب تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجلیل از 50قهرمان ورزشی جنوب تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید