توصیه WHO به تزریق دو دوز واکسن فایزر در مدت 21 تا 28 روز

به گزارش هوای اصفهان، سازمان جهانی بهداشت (WHO) توصیه کرد که دو دوز واکسن کرونای فایزر در مدت 21 تا 28 روز تزریق گردد.

توصیه WHO به تزریق دو دوز واکسن فایزر در مدت 21 تا 28 روز

به گزارش هوای اصفهان به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (سه شنبه) توصیه کرد که افراد باید دو دوز واکسن کروناویروس فایزر/بیو ان تک را در مدت 21 تا 28 روز دریافت نمایند و این درحالیست که بسیاری از کشورها در کوشش برای توزیع واکسن به منظور مقابله با بیماری کووید-19 هستند.

بسیاری از کشورها شاهد تشدید فشار به سیستم سلامت ناشی از افزایش موارد ابتلا به کروناویروس و بروز گونه های جدیدی از ویروس هستند که به آسانی در حال گسترش است.

همچنین دولتها به اعمال محدودیتهای جدید به منظور متوقف ساختن فرایند گسترش کروناویروس اقدام نموده اند و این درحالیست که با تقاضای بالا برای دریافت واکسن به عنوان بهترین روش در مقابله با این بحران روبرو هستند.

اما همزمان با افزایش فراوری و محدود بودن ذخایر واکسن، سازمان جهانی بهداشت در حال آنالیز چگونگی استفاده موثر از آنها است.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت بر اساس آنالیزهای خود توصیه نموده اند که دو دوز از واکسن کروناویروس فایزر باید در مدت 21 تا 28 روز تزریق گردد. کشورها باید در طول شش هفته از فرصت لازم برای گسترش تزریق واکسن برخوردار باشند تا افراد بیشتری که در معرض خطر بیماری هستند بتوانند واکسن را تزریق نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "توصیه WHO به تزریق دو دوز واکسن فایزر در مدت 21 تا 28 روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه WHO به تزریق دو دوز واکسن فایزر در مدت 21 تا 28 روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید