تکنولوژی های جدید ماشین های هیوندای

به گزارش هوای اصفهان، خودروسازی هیوندای با سال ها تجربه تکامل تکنولوژی های خودرو را با هدف رضایت کاربران دنبال می نماید.با تکنولوژی های جدیدماشین هیوندای آشنا شوید.

تکنولوژی های جدید ماشین های هیوندای

تحقق رویاهابافناوری های جدید

رسانه های صوتی و دستگاه های صوتی فعال، ترمزاتوماتیک، ترمیم اتوماتیک خراشیدگی ها، محافظت از راننده خودرو زمانیکه از خط منحرف می گردد (سیستم اتوماتیک تشخیص انحراف از خط) و همچنین سیستم اتوماتیک هشدار عقبخودرو و ...

اینها فقط تخیل نیستند، ماشین رویاهای خود را در واقعیت ببینید

شرکت خودروسازی هیوندای موتور با سال ها تجربه تکامل تکنولوژی های خودرو را با هدف رضایت کاربران دنبال می نماید. سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک ( AEB)یکی از تکنولوژی های جدید ماشین های هیوندای، سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک است. این سیستم به طور اتوماتیک در شرایط اضطراری از رانندگان محافظت می نماید و از برخورد خودرو و یا حتی سقوط آن جلوگیری می نماید. کنترل پیچ و کشش پیشرفته ( ATCC)بهبود چابکی در زمان سرعت گیری و حفظ کنترل خودرو بر سر پیچ ها یکی دیگر از تکنولوژی های جدید ماشین های هیوندای است. سیستم HTRACیک سیستم الکترونیکی است که به طور اتوماتیک توزیع قدرت ترمز و کشش بین 4 چرخ را با توجه به شرایط جاده کنترل می نماید. سیستم کنترل حالت رانندگی ( Drive mode control system)انتخاب یک سیستم رانندگی از میان 4 حالت رانندگی موجود.هوشمندتر کردن خودرو

با دقت در خودروهای امروزی کاملا متوجه هوشمندتر شدن و توسعه یافتن آن ها در زمینه های گوناگون از جمله سرگرمی ، سیستم های کنترل (توابع رانندگی و ایمنی) و... می شوید. با گسترش فناوری های الکترونیکی، شاهد تحول روز افزون در صنعت خودروسازی هستیم.

گسترش اپلیکیشن های الکترونیکی خودرو

خودرو نقطه اوج فناوری های الکترونیکی است. در حالی که نسبت هزینه های جاری برای قطعات سیستم های الکترونیکی بکار رفته در یک خودرو 25 درصد است، در سال 2015 در پاسخ به الزامات قانونی مختلف، سیستم های ایمنی پیشرفته تر و تغییر خواسته های مشتریان، انتظار می رود این رقم به 40 درصد افزایش یابد.

سیستم های هوشمند (در دسترس/ ایمن)

سیستم های هوشمند باعث هوشمندتر شدن خودروها می شوند. افزایش دقت خودرو، همگرایی مکانیک، الکترونیک، مخابرات، ارگونومی، خودروهای آینده را به یک محیط رانندگی مطلوب تبدیل می نمایند و راحتی رانندگان را بیش از پیش فراهم می نمایند. برای این منظور، شرکت هیوندای موتور به توسعه فناوری های ایمنی الکترونیکی مانند کنترل فاصله خودرو با خودرو مقابل، سیستم کمکی برای پارک کردن، هشدار عقب، فناوری دید برای تمام اطراف خودرو، صفحه نمایش سر بالا ( HUD) و سیستم نظارت بر راننده ( DSM) پرداخته است.

سیستم سرگرمی

سیستم سرگرمی به شکل تلفیقی از ارتباطات راه دور و انفورماتیک ایجاد شده است. از ویژگی های شاخص یک خودرو استفاده از GPS است که به دیگر دستگاه های الکترونیکی مختلف در خودرو متصل می گردد و اطلاعات مفید گوناگونی را برای ترویج رانندگی امن تر در اختیار راننده می گذارد.

آینده فناوری های خودرو

به چالش کشیدن و کشف مفاهیم و کاربردهای جدید که می تواند به توسعه فن آوری های خودرو کمک کند.

محیط و انرژی های محیطی

در حال حاضر خودروسازان سعی بر توسعه سیلیکون نیمه هادی دارند که تا حد زیادی می تواند در قدرت خودرو موثر باشد و از دست رفتن قدرت در نظام تبدیل توان هیبریدی در اتومبیل های برقی را کاهش دهد . باتری با چگالی بالا برای اتومبیل های برقی استفاده می گردد که این باتری برای رانندگی های طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین با ایجاد سقف شیشه ای برای خودرو می توان از سلول های خورشیدی شفاف برای فراوری انرژی خورشیدی استفاده کرد.

آنالیز عوامل انسانی و چگونگی دستگاه ها

با مطالعات بیشتر پیرامون کنترل خودرو به وسیله شناخت الگوهای نگاه، بیان، حرکات و گفتار راننده، می توان دستگاه ها را به گونه ای ایجاد نمود که با شناخت رفتار انسان به پیش بینی اعمال بپردازند و آنها را به شکل اتوماتیک انجام دهند و این بسته به فناوری دیجیتال، درک همگرا و استفاده از توابع نوآورانه است. با استفاده از تحلیل الگوریتم رفتار انسان می توان به توسعه امکانات رفاهی خودرو و اعمال نمودن رباتیک به خودرو و بالعکس پرداخت.

CAE و مواد مورد استفاده در ساخت خودرو

برای بهره وری بهتر در مصرف سوخت خودرو و عملکرد بهتر آن، درخواست تجدید نظر محصول، قابلیت اطمینان و پایداری، شرکت های خودروسازی در حال توسعه مواد جدید فوق العاده سبک همچون مواد نانو چند منظوره، فناوری مدیریت انرژی با استفاده از فناوری نانو و همجوشی در مواد تشکیل دهنده می باشند.

هیوندای موتور به منظور بالا بردن نام تجاری شرکت و پیش بینی تکنولوژی های آینده به فراوری خودرو می پردازد و می خواهد خودروهایی را فراوری کند که از هر لحاظ افراد را راضی کند. کروز کنترل هوشمند ( SCC)

ترکیب سنسورها و محاسبه فاصله خودرو از خودروی مقابل و حفظ فاصله ایمن بدون احتیاج به فشار آوردن روی پدال ترمز، از دیگر تکنولوژی های جدید ماشین های هیوندای است.

صفحه نمایش سر بالا ( HUD)

اطلاعات پیش بینی شده رانندگی بر روی شیشه جلو راننده به او اجازه می دهد که در حالی که چشم به جاده دارد درک بهتری از شرایط خود حین رانندگی داشته باشد.

سیستم نمایش همه جهات خودرو برای نظارت راحت تر راننده ( AVM)

دوربین 360 درجه راننده را قادر می سازد تا جلو، عقب، طرفین خودرو و نقاط کور و در کل سراسر خودرو را ببیند.

سیستم خط نگه دار ( LKAS)

یک سیستم امنیتی است که با فعال کردن آن چراغ اخطار، زنگ هشدار و کمربند ایمنی به راننده هشدار داده می گردد که از خط جاده خارج شده است (از جهت منحرف شده است).

سیستم قدرت بدنه ( Power trunk)

درب صندوق عقب به صورت اتوماتیک به حالت ایستاده در نزدیکی بدنه خودرو توسط کلید هوشمند برای 3 ثانیه باز می گردد.

سیستم تشخیص نقطه کور ( BSD)

به طور اتوماتیک نقاط کور را تشخیص داده و به راننده در خصوص خودرو در نقاط کور و نزدیک شدن سایر خودروها به پشت یا کنار خودرو وی هشدار می دهد.

سیستم نظارت بر شرایط راننده ( DSM)

DSM تکنولوژی است که با استفاده از یک دوربین مادون قرمز نصب شده در داخل ماشین شرایط راننده را با نظارت بر تغییرات در حرکات چشم راننده و عضلات صورت او تشخیص می دهد. با اندازه گیری میزان پلک زدن راننده و الگوهای جهت صورت، اگر شرایط راننده را مساعد برای رانندگی تشخیص ندهد آغاز به آلارم زدن می نماید و ارتعاشات قوی به جایگاه راننده وارد می آورد تا اگر راننده خسته و خواب آلود است متوجه گردد و رانندگی را ادامه ندهد.

پوشش قابل ترمیم خودرو در برابر خراشیدگی

بازیابی خودرو به حالت اولیه و ترمیم آن در برابر خراشیدگی های احتمالی. با استفاده از کشش مواد خاصی که به صورت شیمیایی تشکیل شده اند حالت خود ترمیمی ایجاد شده است که به این مواد شیمیایی ( SRC) می گویند.

سانروف و سلول های خورشیدی

سلول های خورشیدی در دسته انرژی های سازگار با محیط زیست و تجدید پذیر هستند. با استفاده از سلول های خورشیدی در تکنولوژی sunroofs، فن (پنکه) خودرو در طول فصل تابستان در شرایط افزایش عملکرد خنک نمایندگی قرار می گیرد و این امر باعث بهینگی مصرف سوخت می گردد.

شیشه نانو

فناوری نانو استفاده شده در شیشه ها به طور اتوماتیک به حذف آب یا گرد و غبار از روی شیشه جلو می پردازد، بدون اینکه احتیاجی به استفاده از برف پاک کن داشته باشید. فناوری های هولوگرافی یک تکنولوژی مترقی است که نمایش اطلاعات مختلف رانندگی و راننده را به راحتی بر روی شیشه جلو در قالب یک هولوگرام سه بعدی نمایش می دهد.

لاستیک لانه زنبوری

لاستیک غیر پنوماتیک یا لاستیک لانه زنبوری که شکل خاص خود را دارد و دوام آن به این صورت بهبود یافته است از دیگر تکنولوژی های جدید ماشین هیوندای است.

پنجره های هوشمند

با پنجره های هوشمند می توانید مقدار نور و گرمایی را که به وسیله پنجره ها در جریان می باشد را تنظیم کنید.

سیستم اطلاعات راننده ( DIS)

DIS یک سیستم اطلاعات جامع است که به راننده اجازه می دهد تا به راحتی کنترل سیستم های خودرو مانند چند رسانه ای ، سیستم ناوبری و همچنین اطلاعات آب و هوا را در حین رانندگی مشاهده کند.

سیستم کمکی پارک کردن هوشمند ( SPAS)

SPAS دارای سنسور امواج مافوق صوت برای اندازه گیری فضای پارکینگ را در اختیار راننده می گذارد و به طور اتوماتیک فرمان را زمانی که در دنده عقب هستید کنترل می نماید. این سیستم سطوح بالایی از راحتی را به رانندگان بی تجربه با تشخیص موانع در جلو و عقب خودرو ارائه می دهد، همچنین محاسبه جهت مطلوب پارکینگ و حتی ارزیابی مسائل خودرو را نیز انجام می دهد.

رابط انسان و ماشین ( HMI)

رابط بشر و ماشین ( HMI) طراحی شده است تا به راننده در رابطه با درک و رسیدگی به تعامل با وسیله نقلیه خود کمک رساند. شرکت هیوندای موتور در حال آنالیز فناوری های حمل و نقل جدیدی نظیر هندلینگ به وسیله سوئیچ، صفحه نمایش لمسی، تشخیص صدا، مفاهیمی مانند تشخیص حرکت، تشخیص دست خط و سنسور نزدیک شدن به خودرو و غیره می باشد.

خوشه ال سی دی ( LCD Cluster)

انواع اطلاعات گرافیکی بر روی یک صفحه نمایش ال سی دی عظیم 12.3 اینچی نمایش داده می گردد. نمایش اطلاعات صوتی/ ویدئو، راهنمای ناوبری و... از دیگر مواردی هستند که به واسطه این خوشه ارائه شده تا رانندگی برای راننده آسان تر و راحت تر گردد. راننده می تواند تنظیمات خوشه و اطلاعات را با توجه به اولویت خود سفارشی کند.

ترجمه: مجله اینترنتی هوای اصفهان

منبع: ستاره

به "تکنولوژی های جدید ماشین های هیوندای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنولوژی های جدید ماشین های هیوندای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید