خبرنگاران شرایط سنگ های قیمتی 10 استان امسال مشخص می شود

به گزارش هوای اصفهان، تهران- خبرنگاران- قائم مقام سازمان ایمیدرو گفت: شرایط 10 استان از نظر معدنی و اکتشاف سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی امسال معین می شود و تا خاتمه شهریور، معادن پنج استان و تا خاتمه سال، کل معادن 10 استان غربالگری خواهند شد.

خبرنگاران شرایط سنگ های قیمتی 10 استان امسال مشخص می شود

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، عباس نعیمی در نشست کارگروه بهینه سازی صنعت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی گفت: بازارچه گوهر سنگ ها در استان خراسان رضوی، بزودی راه اندازی می شود.

وی شرح داد: انتظار می رود تا هفته آینده یک مکان از چهار مکان مطرح شده برای ایجاد بازارچه گوهرسنگ ها در استان خراسان رضوی مشخص شود.

نعیمی اضافه نمود: مرز دوغارون نیز توسط اعضای این کارگروه بازدید و بررسی های لازم برای ایجاد بازارچه مرزی انجام خواهد شد.

قائم مقام ایمیدرو گفت: قرار است اتاق طلا در فرودگاه امام خمینی (ره) به شکل پایلوت راه اندازی شود و تا پایان امسال نیز، سایر گمرکات تخصصی این اتاق راه اندازی خواهند شد.

براساس این گزارش، محمد آقاجانلو، معاون ایمیدرو نیز در این نشست با بیان اینکه طبق اساسنامه ایمیدرو و شرکت های زیرمجموعه، این سازمان امکان خرید واحدهای تجاری برای تاسیس بازارچه گوهر سنگ به صورت مستقیم را ندارد، گفت: ایمیدرو می تواند اقداماتی از جمله آموزش، پژوهش، اکتشاف و نیز ایجاد اتاق طلا و سنگ های قیمتی در گمرکات تخصصی انجام دهد.

وی اضافه نمود: حمایت های ویژه برای دریافت پروانه معادن و نیز تسهیل بازارچه ها، از جمله امکانات دیگری است که ایمیدرو می تواند برای کنسرسیوم سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی ارایه دهد.

به گزارش هوای اصفهان نخستین بازارچه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی خرداد ماه امسال با حضور خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سرای گوهر و ارگ جهان نما اصفهان افتتاح شد.

وی در آیین آغاز بکار این بازارچه اضافه نمود: ایمیدرو وظیفه دارد کار اکتشافی را در کشور انجام داده و ظرفیت معدنی را در زمینه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی به مردم معرفی کند.

به گفته غریب پور، ایمیدرو ظرفیت ها را شناسایی و جمع آوری و به فعالان بخش عرضه می دارد و ضمن ارائه آموزش، قوانین وارداتی و صادراتی تعرفه ها را هم اصلاح می کند.

رییس هیات عامل ایمیدرو شرح داد: بعد از افتتاح بازار چه سنگ های قیمتی اصفهان بازار تخصصی مشهد، بازارچه مرزی تایباد را هم افتتاح خواهیم کرد.

وی گفت: ضمن شناسایی ظرفیت های معدنی که محصول کار اکتشافی است، اشتغال کشور را در این بخش تا سال 1405 به حدود 550 هزار نفر به شکل مستقیم خواهیم رساند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شرایط سنگ های قیمتی 10 استان امسال مشخص می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرایط سنگ های قیمتی 10 استان امسال مشخص می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید