خسارت هایی که از درآمد پیشی گرفت

به گزارش هوای اصفهان، آنالیز عملکرد شرکت بیمه ملت نشان از آن دارد که حجم قابل توجهی از درآمد این شرکت به رشته بیمه های درمان، ثالث و عمر اختصاص دارد. از سوی دیگر 40 درصد از درآمد 8 ماهه این شرکت صرف پرداخت خسارت شده است.

خسارت هایی که از درآمد پیشی گرفت

به گزارش هوای اصفهان، صنعت بیمه تجاری در سال های اخیر درگیر فروش بیمه های اجباری و غیرتخصصی که عموم افراد به آن علاقه مند هستند شده و حجم قابل توجهی از فعالیت شرکت های بیمه را به خود اختصاص داده است. ناگفته نماند که در سال های اخیر توجه زیادی به فروش بیمه عمر شده که عموماً 20 تا 40 درصد فروش بیمه نامه های شرکت ها به این رشته از بیمه اختصاص یافته اما نکته قابل توجه آن است که در همین بیمه عمر یا زندگی شرکت ها باید بیش ازپیش اطلاع رسانی داشته باشند، زیرا افرادی که این نوع بیمه نامه ها را خریداری می نمایند، معمولا اطلاع کافی از آینده بیمه نامه ای که خریداری نموده اند، ندارند.

حال با این تفاسیر، آنالیز فعالیت بیمه ملت نشان از آن دارد که در ماه آبان این شرکت 52 درصد از فروش خود را معطوف به بیمه های اجباری و پرفروش همچون بیمه درمان، ثالث و عمر نموده است. این شرکت که در این مدت با سهم 3 درصدی درآمدی در حدود یک میلیارد و 727 میلیون و 400 هزار تومان از محل رشته بیمه درمان به دست آورده، مبلغ 22 میلیارد و 638 میلیون و 300 هزار تومان به عنوان خسارت رشته درمان پرداخت نموده است.

شرایط این شرکت در رشته ثالث نیز آن چنان مناسب تر از درمان نیست و با درآمد 14 میلیارد و 245 میلیون و 400 هزار تومانی این رشته در آبان ماه، این شرکت 20 میلیارد و 620 میلیون و 400 هزار تومان به عنوان خسارت پرداخت نموده است که عملاً 145 درصد از درآمد شرکت بیمه ملت در رشته ثالث اجباری را به پرداخت خسارت اختصاص داده است.

در کنار این دو رشته، شرایط رشته های حوادث سرنشین، بدنه خودرو، آتش سوزی و کشتی نیز در تناسب میزان درآمد و پرداخت خسارت آنچنان مناسب نیست.

در مجموع، این شرکت در آبان ماه 55 میلیارد و 289 میلیون و 300 هزار تومان درآمد و 112 میلیارد و 803 میلیون و 300 هزار تومان خسارت پرداخت نموده که یک حساب سرانگشتی نشان از آن دارد که میزان خسارت پرداختی این شرکت دو برابر درآمد آن در این مدت بوده است.

40 درصد از درآمد 8 ماهه صرف پرداخت خسارت شد

اما شرایط درآمد و خسارت بیمه ملت در هشت ماهه امسال نشان از آن دارد که این شرکت 40 درصد درآمد خود را به عنوان خسارت پرداخت نموده است؛ به طوریکه درآمد آن 1081 میلیارد و 604 میلیون و 800 هزار تومان و خسارت پرداختی اش 433 میلیارد و 280 میلیون و 500 هزار تومان بوده است.

بیشترین حجم درآمدی این شرکت در هشت ماهه امسال معطوف به بیمه درمان به مبلغ 340 میلیارد و 594 میلیون و 400 هزار تومان بوده که سهمی 31 درصدی از درآمد شرکت را به خود اختصاص داده است. در رتبه بعدی درآمدزایی در بین رشته بیمه های مختلف، بیمه ثالث اجباری با سهم 17 درصدی و مبلغ 178 میلیارد و 896 میلیون و 200 هزار تومانی قرارگرفته که نکته قابل توجه آن است که این دو رشته بیمه در پرداخت خسارت به تنهایی سهم 63 درصدی را از آن خود نموده اند.

آنالیز میزان خسارت پرداختی شرکت بیمه ملت در هشت ماهه امسال نشان از آن دارد که این شرکت در رشته های درمان، ثالث اجباری، ثالث مازاد و دیه و بدنه خودرو بیش از نیمی از درآمد خود را صرف پرداخت خسارت نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خسارت هایی که از درآمد پیشی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت هایی که از درآمد پیشی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید