ساخت سایلنت هیل بعدی به یک استودیوی برجسته ژاپنی سپرده شده است

به گزارش هوای اصفهان، در سال های اخیر هواداران بازی سایلنت هیل و همچنین دیگر آثار برجسته شرکت کونامی به خاطر بی خیالی این شرکت نسبت به این بازی های ارزشمند، دل خوشی از کونامی نداشته اند و با افسوس سرنوشت بازی های دلخواه خود را دنبال نموده اند. با این حال، به نظر می رسد که بازار شایعه ها در این روزها کاملا طبق میل گیمرها و هواداران کونامی پیش می رود. طبق اخبار جدید، به نظر می رسد که شرکت کونامی ساخت اثر جدید از بازی محبوب سایلنت هیل را به یک توسعه دهنده شناخته شده و برجسته ژاپنی محول نموده است.

ساخت سایلنت هیل بعدی به یک استودیوی برجسته ژاپنی سپرده شده است

به تازگی پیوتر بابیانو، مدیرعامل استودیو لهستانی بلوبر تیم که سازنده بازی مدیوم است، در گفت وگویی اعلام نموده بود که پروژه جدید آن ها که بیش از یک سال است که استودیو مشغول آن است، یک عنوان ترسناک دیگر خواهد بود که در ساخت آن با یک ناشر معروف همکاری شده است. این سخن باعث شد که حدس بزنیم که این استودیو لهستانی هم اکنون در حال همکاری با کونامی برای ساخت مجموعه بازی سایلنت هیل است. اگرچه درستی یا نادرستی این حدسیات تعیین نشده، اما اکنون گزارش دیگری منتشر شده که اوضاع را بسیار جالب تر نموده است.

طبق گزارش اخیر سایت VGC، این خبرگزاری ادعا می نماید که شرکت کونامی ساخت اثری با موضوع بازی سایلنت هیل را به یک استودیو معروف و برجسته ژاپنی برون سپاری نموده است. اثری که ادعا شده در فصل تابستان به صورت رسمی معرفی خواهد شد.

اگر بخواهیم این دو خبر را در کنار یکدیگر بگذاریم و فرض بگیریم که حدس و گمان ها درباره بازی جدید بلوبر تیم و همین طور گزارش اخیر سایت VGC درست باشد، می توانیم به این نتیجه برسیم که این احتمال وجود دارد که در حال حاضر دو اثر با موضوع سایلنت هیل از سوی دو استودیو متفاوت در حال ساخت است. اگرچه گزارش این سایت خبری به نظر صحیح می رسد اما به هر حال نمی توانیم با قطعیت درباره هر دو خبر برآورد کنیم. با این وجود، یکی از منابع داخلی صنعت که با نام مستعار Dusk Golem شناخته می گردد، خبر سایت VGC را به نوعی تائید نموده و او هم این احتمال را داده که ممکن است دو بازی از مجموعه سایلنت هیل در دست ساخت باشد.

دو فرد ناشناس که اطلاعاتی از این موضوع در اختیار داشته اند، جزئیاتی را درباره برنامه های شرکت کونامی به سایت VGC اعلام نموده اند. به گفته آن ها، کونامی در گذشته با استودیو سوپرمسیو اینترتینمت که ساخت بازی آنتیل داون را در کارنامه دارند، مذاکراتی برای ریبوت این مجموعه داشته است اما مذاکرات آن ها به نتیجه نرسیده است و قراردادی امضا نشده است. طبق گفته ی این منابع، به نظر می رسد استودیو سوپرمسیو اینترتینمت قصد داشته اثر اپیزودیکی در رابطه با این مجموعه خلق کند اما با به نتیجه نرسیدن آن مذاکرات، پروژه دیگر خود یعنی مجموعه بازی آنتالوژی The Dark Pictures را دنبال نموده است.

منبع متفاوتی هم به این وب سایت اعلام نموده که اثری که استودیو ژاپنی اشاره شده آن را می سازد، قرار است راستا متفاوتی نسبت به بازی های قبلی این مجموعه بازی معروف داشته باشد.

نکته جالب دیگر اینجاست که آکیرا یامائوکا، آهنگساز معروف سایلنت هیل، به تازگی در تبادل نظریی اشاره نموده بود که اثر بعدی او در تابستان معرفی خواهد شد و این اثر چیزی است که هواداران از آن هیجان زده خواهند شد و برایش انتظار خواهند کشید. این تبادل نظر به نوعی با این گزارش جدید همخوانی دارد.

شایعه های ساخت قسمت جدیدی از مجموعه سایلنت هیل به تازگی به وجود نیامده است. اولین زمزمه های آن سال گذشته پس از انتشار گزارشی در سایت Rely on Horror و پس از آن ادعای فردی با نام کاربری KatharsisT در انجمن ریست ارا آغاز شد و پس از تأیید اولیه آن کاربر در ریست ارا، این شایعه ها قوت گرفت اما تا به امروز هیچ خبری رسمی و دقیقی از آن منتشر نشده است. این کاربر ادعا می نماید که استودیو ژاپن سونی در حال ساخت یک بازی بر اساس سری سایلنت هیل است. اگرچه این خبر با شواهد گزارش جدید منتشر شده شباهت هایی دارد اما تا معرفی رسمی نمی توانیم به راحتی آن را قبول کنیم و به آن دامن بزنیم. همچنین می توانیم احتمال را هم در نظر بگیریم که شاید منظور این منبع جدید، کوجیما پروداکشنز بوده است اما با توجه به حواشی و اتفاقات پیش آمده میان کوجیما و کونامی، این همکاری در حال حاضر شاید احتمال کمتری داشته باشد. در حال حاضر نمی توانیم به صراحت بگوییم که استودیو ژاپن سونی یا استودیو لهستانی بلوبر تیم یا هر دوی آن ها مشغول ساخت بازی جدیدی با موضوع سری سایلنت هیل هستند یا خیر اما به احتمال زیاد پس از همه این شایعه ها بتوانیم با اطمینان بگوییم که در حال حاضر اثری از این مجموعه به نوعی در حال ساخت است. حال اینکه توسط چه استودیویی و به چه شیوه ای، این را باید منتظر اخبار رسمی بمانیم.

  • بازسازی متال گیر سالید؛ از شایعات تا تخیلات

نکته جالب دیگر این است که سایت VGC با به روزرسانی گزارش خود، اعلام نموده که علاوه بر سایلنت هیل، کونامی برنامه هایی را برای بازگرداندن بازی های کسلوانیا و متال گیر سالید در نظر گرفته است و میخواهد ساخت آن ها را به استودیوها و شرکت های دیگر برون سپاری کند. اگرچه، این شایعه تأکید می نماید که در صورت صحت این گزارش جدید فاصله زیادی تا عرضه و بازگشت متال گیر سالید یا کسلوانیا خواهیم داشت. این گزارش هم کم وبیش با یکی از ادعاهای همان منبعی که اشاره نموده بود سونی در حال ساخت یک بازی سایلنت هیل است، شباهت هایی دارد؛ زیرا این کاربر مدتی پیش در فروم ریست ارا گفته بود که ریمیک بازی متال گیر سالید توسط استودیو بلوپوینت گیمز در حال ساخت است؛ استودیویی که به تازگی بازی دیمونز سولز را به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 بازسازی نموده است.

منبع: دیجیکالا مگ

به "ساخت سایلنت هیل بعدی به یک استودیوی برجسته ژاپنی سپرده شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت سایلنت هیل بعدی به یک استودیوی برجسته ژاپنی سپرده شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید