فقط آزادی هرچه سریعتر دانشمند ایرانی به نگرانی ها درباره سلامتی دکتر عسگری انتها می دهد

به گزارش هوای اصفهان، علی باقری کنی درباره آخرین شرایط دکتر عسگری، گفت: ما نسبت به سلامتی همه ایرانیان دربند در زندان های امریکا نگرانیم؛ فقط آزادی هرچه سریعتر دکتر عسگری است که می تواند به نگرانی ها درباره سلامتی این استاد دانشگاه انتها دهد

فقط آزادی هرچه سریعتر دانشمند ایرانی به نگرانی ها درباره سلامتی دکتر عسگری انتها می دهد

به گزارش گروه سیاسی هوای اصفهان، پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، نشریه انگلیسی گاردین روز چهارشنبه از ابتلای دکتر سیروس عسگری، دانشمند ایرانی دربند دولت ایالات متحده به ویروس کرونا اطلاع داد.

به نوشته این نشریه، مسئولان بازداشتگاه به عمد ماسک و مواد ضد عفونی کننده در اختیار زندانیان قرار نمی دهند تا بیماری کووید 19 آن ها را از پای درآورد.

این بازداشتگاه همچنین مخالفت نموده که عسگری ماسک محافظتی به صورت بزند و با وجود سابقه مسائل حاد تنفسی، اجازه تهیه ماسک را نیز به وی نمی دهد.

پیگیری های رسانه ای و همچنین بعضی سازمان های مردم نهاد حقوق بشری برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط ایشان، با کارشکنی دولت آمریکا بی نتیجه ماند و در حال حاضر، خانواده دکتر عسگری در شرایط روحی نامناسبی به سر می برند.

در همین زمینه، پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر از علی باقری کنی، دبیر ستاد حقوق بشر درباره آخرین شرایط دکتر عسگری سئوال کرد که وی گفت: ما نسبت به سلامتی همه ایرانیان دربند در زندان های امریکا نگرانیم، در این میان اعلام ابتلای اندیشمند ایرانی دربند در امریکا به کرونا بر نگرانی ها اضافه کرده است و لذا از مراجع ذیربط پیگیر آزادی ایشان هستیم، چرا که فقط آزادی هرچه سریعتر دکتر عسگری است که می تواند به نگرانی ها درباره سلامتی این استاد دانشگاه انتها دهد.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره اخبار رسانه ها درباره شرایط نامناسب زندان های امریکا اضافه کرد: سابقه بیماری تنفسی دانشمند ایرانی، نگرانی درباره سلامتی دکتر عسگری را بسیار جدی تر نموده است، لذا از وزارت امورخارجه می خواهیم کوشش های خود را برای آزادی دانشمند ایرانی شدت بخشیده و از همه ظرفیت های سیاسی، دیپلماتیک و حقوقی برای رهایی هر چه سریعتر ایشان بهره بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فقط آزادی هرچه سریعتر دانشمند ایرانی به نگرانی ها درباره سلامتی دکتر عسگری انتها می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط آزادی هرچه سریعتر دانشمند ایرانی به نگرانی ها درباره سلامتی دکتر عسگری انتها می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید