نرخ گوشت گوسفندی 70 هزار تومان است، سوء استفاده برخی قصابی ها از شایعات

به گزارش هوای اصفهان، مدیر عامل اتحادیه دامداران گفت: قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی 70 هزار تومان تا 75 هزار تومان بوده و فروش بالا تر از این قیمت گران فروشی است.

نرخ گوشت گوسفندی 70 هزار تومان است، سوء استفاده برخی قصابی ها از شایعات

به گزارش گروه اقتصادی هوای اصفهان، سعید سلطانی رئیس اتحادیه دامداران در واکنش به افزایش قیمت گوشت قرمز گوسفندی در بازار گفت: مواردی از گرانی گوشت قرمز که در بازار مشاهده می شود ناشی از سوء استفاده و گرانفروشی توسط برخی افراد است.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم دام زنده در استان های کشور 36 هزار تومان و در تهران کمی بالاتر به فروش می رسد؛ قیمت هر کیلو گرم گوشت شقه گوسفندی نیز 70 تا 75 هزار تومان است. فروش گوشت گوسفندی بالاتر از این قیمت ناشی از سوء استفاده و سودجویی برخی افراد متخلف است.

مدیرعامل اتحادیه دامداران ادامه داد: دلیل افزایش قیمت گوشت گوسفندی در برخی از خرده فروشی ها به خاطر شایعه قرنطینه شهر ها و سوء استفاده برخی از افراد از افزایش تقاضای به وجود آمده در بازار است.

سلطانی گفت: اختلالی در فعالیت کشتارگاه ها صورت نگرفته و به فعالیت های خود ادامه می دهند.

این مقام مسئول گفت: فرایند حمل و نقل نهاده های دامی توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای به کندی صورت می گیرد موضوع کرونا نیز مزید بر علت شده است و نهاد ها دامی با تاخیر در اختیار دامداران قرار میگیرد؛ بنابراین گزارش انتشار شایعاتی مبنی بر قرنطینه شدن تهران و دیگر استان های کشور باعث افزایش تقاضا برای خرید مایحتاج عمومی توسط مردم و ایجاد صف های طولانی در مراکز خرید شد.

این افزایش تقاضا منجر به بالارفتن قیمت برخی از محصولات شده است به طوری که هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی در تهران تا 170 هزار تومان نیز به فروش می رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نرخ گوشت گوسفندی 70 هزار تومان است، سوء استفاده برخی قصابی ها از شایعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ گوشت گوسفندی 70 هزار تومان است، سوء استفاده برخی قصابی ها از شایعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید