کارشکنی اعضای ارشد جمهوریخواه در مقابل برنامه واکسیناسیون در آمریکا

به گزارش هوای اصفهان، تارنمای هیل نوشت، با وجود آن که رهبران ارشد جمهوریخواه ، مانند کوین مک کارتی و سناتور میچ مک کانل واکسن کرونا را دریافت نموده اند تعدادی از اعضای ارشد این حزب با خودداری از دریافت واکسن در مقابل برنامه واکسیناسیون امریکا کارشکنی می نمایند.

کارشکنی اعضای ارشد جمهوریخواه در مقابل برنامه واکسیناسیون در آمریکا

هیل اضافه کرد: جمهوریخواهان درباره کارامدی و منطق واکسن کووید-19 اختلاف نظر دارند و با این اقدام ضمن تضعیف کوشش های ملی برای شکست کرونا، موضع رای دهندگان جمهوریخواه را که تا به امروز تمایلی به شرکت در برنامه ایمن سازی نداشتند، تقویت می نمایند.

بعضی جمهوریخواهان مخالف واکسن می گویند، نگران آن هستند که واکسن به خودی خود تهدیدی بیش از کووید-19 برای سلامت داشته باشد. بعضی دیگر مدعی اند نمی خواهند از رای دهندگان حوزه انتخابیه خود در دریافت واکسن پیشی بگیرند.

این درحالیست که عده ای اشاره می نمایند با توجه به اینکه در سال گذشته به کووید-19 مبتلا شده اند پادتن لازم را برای مقابله به ویروس در آینده در بدن خود دارند و از این رو نیازی به واکسیناسیون ندارند.

رند پال سناتور جمهوریخواه از کنتاکی گفت، قصد دریافت واکسن را ندارد زیرا به طور طبیعی واکسینه شده است.

این سناتور آمریکایی مارس گذشته به کرونا مبتلا شد و در کنگره از ماسک استفاده نمی کند.

رن جانسون سناتور جمهوریخواه از ایالت ویسکانسین نیز باتایید این سخنان گفت پادتن کووید را در بدن خود دارد. تست کرونای این سناتور آمریکایی نیز اکتبر گذشته مثبت شد.

بعضی دیگر از جمهوریخواهان نیز که با گذشت سه ماه واکسن در اختیار اعضای کنگره قرار گرفته گفته اند هنوز مشغول رایزنی با پزشکان برای دریافت آن هستند.

تد کروز سناتور جمهوریخواه از ایالت تگزاس کوشش ها برای واکسیناسیون در کشورش را تحسین نموده و گفته خودش هم واکسن را دریافت نموده است اما واکسیناسیون نباید به هیچ وجه اجباری باشد.

این تردیدها و پیغام های ضد و نقیض در حالی مطرح شده که دولت جو بایدن رئیس جمهوری دموکرات آمریکا باحمایت کارشناسان سلامت عمومی از مردم این کشور درخواست نموده اند به محض دریافت مجوز واکسن را دریافت نمایند.

نتایج نظرسنجی ان پی آر،پی بی اس نیوز آور،ماریست نشان می دهد که از میان رای دهنگان به دونالد ترامپ در سال 2020 میلادی، 47 درصد گفته اند برنامه ای برای واکسینه شدن ندارند. در مقابل 10 درصد از رای دهندگان به بایدن همین نظر را داشتند. 49 درصد جمهوریخواهان در مقابل فقط 6 درصد دموکرات ها با دریافت واکسن مخالفت کردند.

کرونا تا به امروز باعث ابتلای 30 میلیون و 231 هزار و 550 نفر و مرگ 549 هزار و 367 نفر شده است.

شرکت آمریکایی فایزر 19 ابان ماه 1399 اعلام نمود که این شرکت به واکسن کرونا دست یافته و این واکسن تا 90 درصد در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر عمل نموده است.

شرکت آمریکایی مدرنا نیز روز دوشنبه 25 آبان ماه 99 اعلام نمود که واکسن تولیدی این شرکت برای کرونا تا حدود 95 درصد موثر بوده و ایمنی ایجاد نموده است.

واکسیناسیون کرونا در 14 دسامبر 2020 (24 آذر99) در میان کادر درمانی در آمریکا آغاز شد که بیشترین شمار مبتلایان به کرونا را در دنیا به خود اختصاص می دهد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "کارشکنی اعضای ارشد جمهوریخواه در مقابل برنامه واکسیناسیون در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشکنی اعضای ارشد جمهوریخواه در مقابل برنامه واکسیناسیون در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید