شروع عملیات خوانش جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی با حضور نماینده دادسرای نظامی

به گزارش هوای اصفهان، دادستان نظامی استان تهران از شروع عملیات خوانش جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی با حضور نماینده دادسرای نظامی اطلاع داد.

شروع عملیات خوانش جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی با حضور نماینده دادسرای نظامی

به گزارش هوای اصفهان به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح غلامعباس ترکی گفت: روز آدینه جعبه های سیاه هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین توسط نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری با حضور نماینده دادسرای نظامی به پاریس منتقل شد تا در آزمایشگاه های تخصصی کشور فرانسه خوانش آن شروع گردد.

وی اضافه نمود: طبق مقررات سازمان بین المللی هوانوردی، از کشورهای ذی نفع شامل آمریکا سازنده هواپیما، اوکراین مالک هواپیما ، کانادا، سوئد و افغانستان به لحاظ اتباع جانباخته در این سانحه، برای خوانش جعبه های سیاه دعوت به عمل آمده است.

ترکی اظهار کرد: نمایندگان سازمان ایکائو، سازمان هواپیمایی کشوری ایران به همراه نماینده دادسرای نظامی تهران در عملیات خوانش حضور خواهند داشت.

دادستان نظامی تهران با بیان مجدد این نکته که جعبه های سیاه این مدل از هواپیما تا به امروز سابقه بازخوانی نداشته است، گفت: بنا به تشخیص سازمان هواپیمایی کشوری، آزمایشگاه های کشور فرانسه از امکانات فنی لازم برای خوانش اطلاعات جعبه های سیاه برخوردارند و این کشور بعد از اعلام آمادگی ایران به سازمان ایکائو برای ارسال جعبه سیاه، آمادگی خود را برای خوانش گفت.

منبع: جام جم آنلاین

به "شروع عملیات خوانش جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی با حضور نماینده دادسرای نظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات خوانش جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی با حضور نماینده دادسرای نظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید