استفاده از بیت کوین و ارزهای مجازی در این کشور ممنوع شد

به گزارش هوای اصفهان، خبرنگاران :بانک مرکزی ترکیه اعلام نمود به خاطر مخاطرات جدی موجود در تراکنش های اقتصادی با استفاده ا ز ارزهای مجازی، استفاده از این دارایی های دیجیتال در این کشور ممنوع می گردد.

استفاده از بیت کوین و ارزهای مجازی در این کشور ممنوع شد

به گزارش هوای اصفهان به نقل از فارس، بانک مرکزی ترکیه استفاده از ارزهای مجازی در تراکنش های اقتصادی را به خاطر مخاطرات موجود در این زمینه ممنوع نمود. این ممنوعیت رسما از حدود 13 روز دیگر اجرا خواهد شد.

بانک مرکزی ترکیه در بیانیه خود که در نشریه رسمی این بانک منتشر شد آورده است که استفاده از ارزهای مجازی و دیگر دارایی های دیجیتال به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به عنوان ابزاری برای پرداخت در این کشور به طور کامل ممنوع است.

این بانک می گوید: شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت نمی توانند مدل های تجاری ای ایجاد نمایند که ارزهای مجازی در آنها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم برای انجام تراکنش های پرداخت مورد استفاده قرار گیرد. این شرکت ها همچنین نمی توانند هیچ خدماتی را به مدل های تجاری مرتبط با ارزهای مجازی ارائه دهند.

بانک مرکزی ترکیه می گوید مشکل اینجاست که ارزهای مجازی نه تحت یک مکانیزم نظارت و قانون گذاری قرار دارند و نه تحت مدیریت یک نهاد مرکزی هستند و البته مخاطرات دیگری نیز در استفاده از آنها وجود دارد.

این بانک می گوید: استفاده از ارزهای مجازی می تواند به خسارت های جبران ناپذیری منجر گردد.

در بیانیه این بانک آمده است که باید توجه داشت که استفاده از ارزهای مجازی در تراکنش های پرداخت می تواند به ضررهای اقتصادی غیرقابل بازگشت برای دو طرف معامله منجر گردد.

اخیرا سرمایه گذاران در ترکیه به سمت ارزهای مجازی رفتند تا هم از رشد قیمت بیت کوین استفاده نموده و هم از دارایی های خود در برابر افزایش تورم حفاظت نمایند. هفته گذشته هم مقامات ترکیه ای خواهان ارائه اطلاعات کاربران ارزهای مجازی از سوی شرکت های ارائه دهنده بسترهای معاملاتی شده بودند.

در ماه مارس تورم در ترکیه هاز 16 درصد گذشت که بسیار بیشتر از 5 درصد هدف گذاری دولت این کشور بود و از طرف دیگر به خاطر اخراج رئیس کل بانک مرکزی ترکیه از سوی رئیس جمهور این کشور باعث شد تا ارزش لیر این کشور به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

منبع: اقتصادنیوز

به "استفاده از بیت کوین و ارزهای مجازی در این کشور ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از بیت کوین و ارزهای مجازی در این کشور ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید