تشدید بازرسی از شهربازی های فارس

به گزارش هوای اصفهان، مدیر کل استاندارد فارس گفت: بازرسی های فنی از شهر های بازی استان فارس در هفته های پایانی سال تشدید می شود.

تشدید بازرسی از شهربازی های فارس

به گزارش از ، مرتضی رهنما گفت: امسال بیش از 2 هزار وسیله بازی در استان مورد بازرسی قرار گرفت که از این تعداد 250 وسیله به دلیل نداشتن پروانه استاندارد و یا اتمام مهلت یک ساله پروانه استاندارد و تمدید نکردن آن، پلمپ شدند.

او افزود: به دلیل قرار دریافت در ماه های پایانی سال و آستانه نوروز و به تبع آن استفاده بیشتر بچه ها از وسایل بازی، طرح تشدید بازرسی از شهربازی های استان به زود آغاز خواهد شد.

رهنما با یادآوری اینکه وسایل بازی به دلیل تاثیر آن در به خطر افتادن سلامت و جان مردم، مشمول استاندارد اجباری هستند، ادامه داد: خوشبختانه به علت همکاری های بسیار خوب شهرداری های استان، با مشکل حاد در زمینه وسایل بازی در شهرستان های استان و به خصوص شیراز رو به رو نیستیم.

مدیر کل استاندارد فارس با تاکید بر این که وسایل بازی نصب شده در پارک ها و شهربازی های استان زیر ذره بین بازرسان استاندارد قرار گرفته است، افزود: با این وجود انتظار می رود مردم حساسیت استاندارد بودن وسایل بازی را درک کنند و از متصدیان دستگاه ها حتماً پروانه استاندارد هر وسیله بازی را بخواهند.

او یاد آور شد: متصدیان وسایل ملزم اند حتماً گواهی استاندارد را در معرض دید مردم قرار دهند و اگر این کار را نکرده بودند مردم باید خودشان این گواهی نامه را مطالبه کنند تا خد ای ناکرده شاهد حادثه ای برای بچه ها و نوجوانان در این زمینه نباشیم.

رهنما با تاکید بر ظرفیت های فارس برای بازرسی از وسایل نصب شده در شهربازی ها گفت: تا سال گذشته مجبور بودیم از شرکت های بازرسی خارج از استان برای بررسی وسایل بازی در شهرستان های فارس دعوت کنیم این در حالی است که هم اکنون دو کنندگی شرکت و 3 شرکت بومی بازرسی شهربازی، دارای تایید صلاحیت شده توسط سازمان استاندارد در استان فارس فعال است که علاوه بر کاهش هزینه های بازرسی، موجب سرعت در بازرسی ها نیز شده اند.

او بیان نمود: هر وسیله بازی سه مرحله استاندارد سازی را باید بگذراند تا مشمول دریافت گواهی استاندارد شود که این سه مرحله شامل استاندارد سازی وسایل، نصب، بهره برداری و راه اندازی هر وسیله بازی می شود و حتی اگر تمام مراحل به جز یک مرحله را طی کرده باشند،مشمول دریافت گواهی نامه نشده و باید تمامی مراحل را مطابق با مقررات استاندارد سازی به طور کامل طی کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تشدید بازرسی از شهربازی های فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید بازرسی از شهربازی های فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید