توصیه های طب ایرانی برای کاهش اضطراب ناشی از کرونا

به گزارش هوای اصفهان، معاون تعالی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، ضمن تاکید بر رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از انتقال بیماری های واگیر، به توصیه های موضعی و خوراکی طب سنتی برای تقویت سیستم ایمنی بدن پرداخت.

توصیه های طب ایرانی برای کاهش اضطراب ناشی از کرونا

دکتر علیرضا عباسیان در گفت وگو با هوای اصفهان، گفت: برای تامین چند هدف از جمله افزایش مقاومت سد مخاطی راه های تنفسی، تقویت ریه، قلب و سیستم عصبی، بهبود ایمنی عمومی بدن و افزایش تاب آوری زیستی روانی در برابر بیم و هراس ابتلا به کروناویروس توصیه های ساده، ارزان و در دسترس می توانند موثر باشند. البته، لازم نیست همه افراد مواردی که ذکر می گردد را اجرا نمایند، بلکه بهتر است به فراخور حال و بسته به شرایط شان بعضی از توصیه ها را انتخاب نموده و به آن عمل نمایند.

وی با بیان اینکه استفاده از بعضی مواد به صورت موضعی می تواند نقش موثری ایفا نماید، اعلام کرد: استفاده از روغن سیاه دانه به صورت موضعی در داخل بینی می تواند یاری نماینده باشد. همچنین استفاده از بخورهای گیاهی مانند بخور بابونه، مرزنجوش و یا اسطوخودوس تاثیر بسزایی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.

این متخصص طب سنتی همچنین ادامه داد: برای کاهش اضطراب ناشی از اخبار موجود در خصوص کرونا ویروس نیز انجام دم و بازدم عمیق و استنشاق بوهای خنک برای قلب و مغز مقوی است. این بوها مانند بوی طبیعی پرتقال، به، لیمو، گلاب و خیار است.

وی در سرانجام سخنان خود مصرف مختصری ترکیب عسل و ژل رویالِ با کیفیت در حد روزانه یک تا دو قاشق چای خوری برای افراد سالم را موثر دانست و توضیح داد: البته در بیماران نیز حسب نظر پزشک معالج و رعایت سایر شرایط، مصرف این مواد می تواند مفید باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توصیه های طب ایرانی برای کاهش اضطراب ناشی از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های طب ایرانی برای کاهش اضطراب ناشی از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید