ثبت بهترین عملکرد هفتگی دو ماه اخیر دلار

به گزارش هوای اصفهان، شاخص دلار توانست بهترین عملکرد هفتگی خود از ماه نوامبر را به ثبت رساند.

ثبت بهترین عملکرد هفتگی دو ماه اخیر دلار

به گزارش هوای اصفهان به نقل از رویترز، شاخص های کلان مالی از شرایط آمریکا در بخش های مختلف نظیر مسکن، رشد مالی و نرخ بیکاری نشان می دهد که با وجود کاهش شتاب رشد مالی در بخش های مختلف، شرایط مالی به صورت کلی در سطح مطلوبی واقع شده است و این مساله همان طور که بسیاری از مدیران بانک مرکزی آمریکا نیز بدان اشاره نموده اند احتمالا بدان معنا خواهد بود که نرخ بهره در آینده نزدیک بیش از سطح فعلی کاهش پیدا نخواهد کرد.

از سوی دیگر با تصویب طرح استیضاح در مجلس نمایندگان، اکنون دونالد ترامپ به سومین رئیس جمهور تاریخ این کشور تبدیل می گردد که باید در سنا حضور یابد. بند نخست قطعنامه استیضاح با 230 رای مثبت در برابر 197 رای منفی و بند دوم با 229 رای مثبت و 198 رای منفی به تصویب نمایندگان کنگره رسید و در صورتی که دو سوم سناتورها نیز به استیضاح رای دهند، ترامپ عزل خواهد شد. رای گیری در این خصوص احتمالا در ماه ژانویه برگزار خواهد شد. کارشناسان مالی بانک ملی نیوزلند در یادداشتی نوشتند: تقریبا غیرممکن است که سناتورهای جمهوری خواه با دست خود به عزل هم حزبی خود از ریاست جمهوری رای دهند.

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد، با 0.34 درصد افزایش در مقایسه با روز قبل و در سطح 97.28 واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس معادل 1.0177 دلار اعلام شد.

جرمی استرتچ، استراتژیست ارزی موسسه کپیتال مارکتس گفت: بهبود شاخص دلار احتمالا بدان معنا خواهد بود که سال نو میلادی با ادامه فرایند صعودی دلار شروع خواهد شد. هر چند هنوز بسیاری از مدیران ارشد در آمریکا خواهان کاهش ارزش اسکناس سبز هستند اما فاکتورهای مختلف، ما را به نتیجه دیگری می رساند.

از سوی دیگر به نظر می رسد که اروپا به جز برگزیت، اکنون باید نگران مساله دیگری باشد. رابرت لایت هایزر، وزیر بازرگانی آمریکا گفته است که شاید این کشور تعرفه بر واردات محصولات اروپایی را افزایش دهد. در شرایطی که اقتصادهای اروپایی پیش از این نیز با بحران رشد مالی روبرو شده و رشد مالی کشورهای عظیم مثل آلمان، انگلیس و ایتالیا در محدوده صفر درصد قرار گرفته است، یک جنگ تجاری آن هم در زمان برگزیت می تواند آخرین چیزی باشد که اروپایی خواهان آن هستند.

در آخرین دور از معاملات، پوند با کاهش محسوس 0.2 درصدی نسبت به روز قبل خود و به ازای 1.3 دلار مبادله شد. یورو نیز 0.17 درصد عقب نشست و به 1.1077 دلار رسید. همچنین هر دلار آمریکا به 1.3159 دلار کانادا کاهش یافت. در برابر همتای سنگاپوری، هر دلار به ازای 1.3551 دلار سنگاپور مبادله شد.

ری آتریل، استراتژیست ارزی در بانک ملی استرالیا گفت: شواهد نشان می دهد که آلمان در حال خروج تدریجی از رکود است اما نه به قدری که به تنهایی برای نجات منطقه یورو کافی باشد.

همچنین تحولات انگلیس نشان می دهد که احتمالا موضع لندن در برابر بروکسل به دنبال پیروزی تاریخی محافظه کاران در انتخابات سخت تر خواهد شد و انگلیس خواهان دریافت امتیازات بیشتری از اتحادیه اروپا در مورد توافقات تجاری، بانکی و گمرکی خواهد شد. مجلس جدید انگلیس با اکثریت قاطع آرا به لایحه دولت برای ترک اتحادیه اروپا تا سی و یکم ژانویه سال آینده رای مثبت داد تا برگزیت یک گام عظیم به انتها خود نزدیک گردد.

آدام کول، کارشناس ارشد مسائل ارزی در موسسه آر بی سی کپیتال مارکتس گفت: هنوز نا اطمینانی هایی زیادی در مورد آینده روابط انگلیس و اتحادیه اروپا وجود دارد و نمی توان با قطعیت پیش بینی کرد که چه اتفاقی در نهایت رخ خواهد داد. بازارها از اول هم امید زیادی به حل و فصل سریع پفراینده برگزیت پس از پیروزی حزب حاکم نداشتند.

در معاملات بازارهای ارزی جهانی، همچنین هر دلار با 0.14 درصد کاهش به 109.3685 ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای1.4494 دلار مبادله شد. هم چنین نرخ برابری دلار معادل 7.0066 یوان چین اعلام شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ثبت بهترین عملکرد هفتگی دو ماه اخیر دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت بهترین عملکرد هفتگی دو ماه اخیر دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید