حسینی: سه هزار محتوای آموزشی برای دانش آموزان استثنایی در شاد بارگذاری شد

به گزارش هوای اصفهان، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: بیش از 3 هزار محتوای آموزشی با کیفیت همراه با فیلم در شبکه شاد ایجاد نموده ایم و دانش آموزان استثنایی قادرند از این محتوا بهره مند شوند.

حسینی: سه هزار محتوای آموزشی برای دانش آموزان استثنایی در شاد بارگذاری شد

به گزارش گروه اجتماعی هوای اصفهان، سیدجواد حسینی، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در مصاحبه با بخش باسخنگویان در برنامه زنده رویداد تجهیزات، نیروی انسانی و فرایند های نظام تعلیم و تربیت را از الزامات بهینه سازی آموزشی دانست و گفت: 21 هزار مدرسه پذیرا، فعال هستند و تراکم مدارس ما 53 نفر است و نسبت معلم به دانش آموز یک به شش است.

وی ادامه داد: 136 مدرسه در طول امسال کلنگ زنی شده و یا به بهره برداری رسیده اند و در امسال اعتبارات آموزش برای بچه ها استثنایی را بیش از 40 درصد رشد داده ایم.

وی با اشاره به رجحان دریافت تجهیزات که یاری شایسته ای برای تعلیم و تربیت است، ادامه داد: رویکرد ما ایزوله کردن دانش آموزان است و خوشبختانه نسبت به سال 92، بیش از 60 درصد رشد دانش آموزان را داشتیم.

حسینی با بیان اینکه کوشش داریم بخشی از دانش آموزان با بهره هوشی بالاتر در کنار سایر دانش آموزان عادی درس بخوانند، گفت: در امسال، نزدیک به 99 درصد کل دانش آموزان ابتدایی را با 20 هزار نیروی انسانی رشد دادیم.

وی این فرایند را در دوران کرونا مثبت ارزیابی کرد و گفت: دانش آموزان را قبل از ثبت نام سنجش می کنیم و در سال 99، این پوشش به بیش از 90 درصد رسیده است.

حسینی افزود: دانش آموزان در برنامه سنجش شرکت می نمایند و اگر بعنوان استثنایی سنجش شوند، در مدارس ویژه ثبت نام می شوند.

وی گفت: طرح ها و پروژه های جدیدی نظیر سالن های ورزشی مخصوص این دانش آموزان داشتیم و کوشش داریم بیش از 300 مدرسه که قادر به اجرای سالن های ورزشی هستند، بدین سمت حرکت نمایند.

حسینی با اشاره به اینکه مراکز مشاوره ای نیز در کنار مدارس حضور خواهند داشت، گفت: ما پارک تحرک را برای نابینایان ایجاد نموده ایم و عظیم ترین سالن را برای طیف اوتیسم با ارزش بیش از 3 میلیارد تومان در قزوین راه اندازی نمودیم.

وی افزود: بیش از 3 هزار محتوای آموزشی با کیفیت همراه با فیلم در شبکه شاد ایجاد نموده ایم و دانش آموزان استثنایی قادرند از این محتوا بهره مند شوند.

حسینی گفت: تحولات ما برای سال آینده با 40 چرخش پیش می رود که در این راستا بچه هایی که در دروس مشکل دارند، معرفی شده و تحت نظر 5 هزار معلم تحت پوشش قرار می گیرند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اعلام کرد: با آموزش هایی که به مدارس و خانواده ها می دهیم و با استفاده از سنجش غربالگری کوشش داریم قبل از به فعلیت رسیدن مشکل دانش آموزان، مداخلات اولیه را انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حسینی: سه هزار محتوای آموزشی برای دانش آموزان استثنایی در شاد بارگذاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسینی: سه هزار محتوای آموزشی برای دانش آموزان استثنایی در شاد بارگذاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید