خبرنگاران اطلاعات یک میلیون و 500 هزار راس دام در فارس در سامانه هویتی ثبت شد

به گزارش هوای اصفهان، شیراز-خبرنگاران- معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: تا به امروز حدود یک میلیون و 250 راس دام سبک و حدود 250 هزار راس دام سنگین در استان هویت گذاری شده است.

خبرنگاران اطلاعات یک میلیون و 500 هزار راس دام در فارس در سامانه هویتی ثبت شد

کرامت الله کیومرثی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار هوای اصفهان اضافه کرد: از ابتدای شهریورماه تا نیمه آبان ماه جاری، هویت گذاری دام نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 30 درصد افزایش پیدا نموده است یعنی سرعت عملی ایجاد کردیم تا بتوانیم تا خاتمه سال 99، 100 درصد دام های سبک و سنگین استان را هویت گذاری کنیم.

وی ادامه داد: با این اقدام هم بحث حمل و نقل و قاچاق را کنترل می کنیم و هم فضا برای احتمال اینکه در آینده تخصیص نهاده های دام سویا و ذرت به وسیله آمار واقعی دام استان انجام گردد و سامانه هویت گذاری ملاک اصلی تخصیص نهاده ها باشد، فراهم می گردد.

معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: یکی از راههای پیشگیری از قاچاق دام بحث هویت گذاری و ممنوعیت حمل دام بدون ثبت در سامانه هویت گذاری است.

کیومرثی اضافه کرد: براساس هماهنگی های اجرا شده با نیروی انتظامی، هرگونه تردد دام در مبادی ورودی و خروجی استان به خصوص در مبادی استانهای حوزه خلیج فارس از جمله بوشهر و هرمزگان کنترل می گردد.

وی ادامه داد: اگر کامیون های حمل دام نامه دامپزشکی داشته و در سامانه هویت گذاری ثبت شده و شماره پلاک ثبت و مقصد آن معین شده باشد، می توانند از مبادی ورودی و خروجی استان عبور نمایند، در غیر این صورت به عنوان حمل دام قاچاق از تردد آنان جلوگیری و دام و خودرو توقیف می شوند و پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی و مراجع قضایی فرستاده می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اطلاعات یک میلیون و 500 هزار راس دام در فارس در سامانه هویتی ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اطلاعات یک میلیون و 500 هزار راس دام در فارس در سامانه هویتی ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید