مردم ماسک بزنند بهتر است یا اینکه کشور را تعطیل کنیم؟

به گزارش هوای اصفهان، ربیعی با بیان اینکه خوشبختانه رفتار بهداشتی مردم بهتر شده است، گفت: نباید با افزایش و کاهش مرگ و میر رفتار مردم تغییر کند، بلکه این رفتار برای مدت طولانی باید تداوم داشته باشد.

مردم ماسک بزنند بهتر است یا اینکه کشور را تعطیل کنیم؟

به گزارش هوای اصفهان به نقل از فارس علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: رفتار بهداشتی مردم بهتر شده است، نباید با افزایش و کاهش مرگ، رفتار بهداشتی مردم تغییر کند. مطالعات نشان می دهد اگر 95 درصد مردم ماسک استفاده نمایند بهتر از این است که کل کشور را تعطیل کنیم.

سخنگوی دولت به تاثیر بهتر استفاده از ماسک در مقایسه با تعطیلات فروردین، اضافه نمود: امروز مراعات بهداشتی مردم به طرز قابل ملاحظه ای افزایش یافته و استفاده از ماسک در اجتماعات، 62 درصد در ادارات 82 درصد و در صنایع فراوری نیز 78 درصد افزایش یافته است.

وی در خصوص تعداد مبتلایان بیماری کرونا گفت: آماری که دولت مد نظرش است صرفاً به وسیله سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می گردد. در جلسات ستاد ملی کرونا اطلاعاتی مطرح می گردد. طبیعتاً اعداد متفاوتی در این گزارش ها و تخمین ها هست.

درگذشت سهیل گوهری و روح الله رجایی را تسلیت می گویم

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با اشاره به اینکه در روزهای گذشته دو همکاری رسانه بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند، گفت: درگذشت سهیل گوهری فعال رسانه ای و روح الله رجایی سردبیر روزنامه جام جم را تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال درجات متعالی و برای جامعه رسانه ای صبر آرزو می کنیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال ایرنا درباره میزان آمادگی دولت در صورت افزایش ابتلای شهروندان به ویروس کرونا، اظهار داشـت: آمار مدنظر دولت همواره از طرف سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می گردد و سخنگو نیز بر اساس استانداردهای جهانی شامل موارد قطعی از بیماری این آمار را اعلام می نماید.

ربیعی با بیان اینکه آمارهایی که از نتیجه تحقیقات، تخمین ها و پیش بینی ها است در جلسات گذشته مطرح شده است، گفت: از این پروژه های تخصصی در جلسه ستاد استفاده می گردد و عددهای مختلفی از نتیجه این تخمین ها بدست می آید که یکسان نیستند. به عنوان مثال آمار همه کشورهای بر اساس تست کرونا، بیش از 14 میلیون نفر است ولی بر اساس تخمین ها حدود 200 میلیون نفر افرادی هستند که علائمی نداشتند ولی به کرونا مبتلا شدند.

وی با اشاره به اینکه دولت در خصوص انعطاف از تصمیمات آمادگی دارد، اضافه نمود: دو گانه عادی سازی و کاهش مرگ و میر دوگانه درستی نیست و این آمادگی در دولت وجود دارد در شرایط قرمز تصمیمات مقتضی را بگیرد.

ربیعی اضافه نمود: زمانی آمار ابتلا و مرگ و میر در اثر کرونا افزایش یافت که موازی با آن پروتکل های بهداشتی به میزان 22 درصد کاهش یافته بود. ولی در زمان حال میزان مراعات پروتکل ها به 45 درصد افزایش یافته و همه باید با رعایت پروتکل های بهداشتی، به جامعه یاری کنیم.

  • متن کامل سخنان سخنگوی دولت را از لینک زیر بخوانید:

اظهارات مهم ربیعی درباره نرخ دلار، پیچیدگی های خاص حادثه نطنز، حقوق بازنشستگان و سفر الکاظمی به تهران | زندگی مردم دلشوره برای دولت است

منبع: همشهری آنلاین

به "مردم ماسک بزنند بهتر است یا اینکه کشور را تعطیل کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم ماسک بزنند بهتر است یا اینکه کشور را تعطیل کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید