مرگ 7 مرزبان پاکستانی در حمله تروریستی

به گزارش هوای اصفهان، ارتش پاکستان روز سه شنبه از وقوع دومین حمله تروریستی به مرزبانان این کشور طی 10 روز گذشته در ایالت بلوچستان اطلاع داد و بیان کرد این حمله منجر به جان باختن 7 تن از نیروهای پاکستانی شده است.

مرگ 7 مرزبان پاکستانی در حمله تروریستی

این دومین حمله تروریستی و درگیری مستقیم نیروهای سپاه مرزی پاکستان با عناصر تروریستی در ایالت بلوچستان به شمار می رود.

روابط عمومی ارتش پاکستان امروز از جان باختن 7 نفر از نیروهای این کشور طی دو فقره حمله تروریستی در بخش های مچ و مند واقع در ایالت بلوچستان اطلاع داد.

براساس این گزارش، در جریان این حملات خودروی مرزبانان پاکستانی هدف انفجار بمب کناره جاده ای نهاده شد و در حادثه دوم، درگیری میان نیروهای امنیتی و تروریست ها به وقوع پیوست.

تا به امروز هیچ گروهی مسئولیت تازه ترین حملات به مرزبانان پاکستانی را برعهده نگرفته است اما مقامات این کشور گروه های غیرقانونی و جدایی طلب به ویژه ارتش آزادیبخش بلوچستان را برای اینگونه عملیات های تروریستی مقصر می دانند.

گروه تروریستی ارتش آزادیبخش بلوچستان 19 اردیبهشت مسئولیت بمب گذاری در جهت حرکت مرزبانان پاکستانی در ایالت بلوچستان را برعهده گرفته بود. در این حمله شش نظامی پاکستان از جمله یک سرگرد ارتش کشته شدند.

دولت اسلام آباد سال ها است که نام ارتش آزادیبخش بلوچستان را در فهرست سازمان های تروریستی خود گنجانده است. وزارت خارجه آمریکا نیز تیرماه 98 این گروه ضدپاکستانی را به فهرست تروریسم بین المللی اضافه نموده بود. ،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "مرگ 7 مرزبان پاکستانی در حمله تروریستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 7 مرزبان پاکستانی در حمله تروریستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید