معاون آب وزیر نیرو: مصرف آب در کشور نگران کننده شده است

به گزارش هوای اصفهان، معاون آب و آبفای وزیر نیرو ضمن تاکید بر رعایت اصول بهداشتی و شستشوی دست ها، خواهان مصرف بهینه آب از سوی مردم شد.

معاون آب وزیر نیرو: مصرف آب در کشور نگران کننده شده است

به گزارش گروه مالی هوای اصفهان، به نقل از وزارت نیرو، قاسم تقی زاده خامسی روز سه شنبه در آئین بهره برداری همزمان از 41 پروژه صنعت آب و برق در 6 استان کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، با اشاره به همزمانی افتتاح پروژه های صنعت آب کشور در نوزدهمین هفته پویش #هرهفته-الف-ب-ایران با روز ملی آب گفت: نقش آب در زندگی، همواره جدی بوده و این روز ها در سراسر دنیا این نقش پررنگ تر و حیاتی تر شده است.

مصرف آب در کشور نگران کننده است

وی با بیان اینکه وظیفه ما تأمین آب با کیفیت برای مردم و مسئولیت اجتماعی جوامع، مصرف بهینه آب است، گفت: بارندگی های اخیر به افزایش ذخایر آبی کشور یاری نموده، اما باید توجه داشت که ظرفیت تصفیه خانه ها محدود است و، چون آب باید در اختیار همه ایرانی ها قرار گیرد، افزایش مصرف 30 درصدی آب در بعضی شهر ها و 15 درصدی در شهر تهران نگران کننده است.

تقی زاده خامسی همچنین با اشاره به نزدیک شدن به روز های پایانی سال و انجام سنت خانه تکانی در خانواده های ایرانی، بر ضرورت توجه جدی تر به مصرف بهینه آب تاکید نمود و اضافه نمود: برای تأمین آب با کیفیت و مطلوب برای مردم پای کار هستیم و این برنامه را دنبال می کنیم.

وی با بیان اینکه درخواست ما از مردم مدیریت مصرف در هنگام شستشو و خانه تکانی است، گفت: این کار باید تدریجی انجام و از هم اینک آغاز گردد و به زمان پیک مصرف موکول نگردد.

معاون وزیر نیرو در عین حال با اشاره به شیوع ویروس کرونا توضیح داد: مردم مصمم هستند بتوانیم فرایند شیوع و مخاطرات این ویروس را شکست دهیم.

وی همچنین درباره پویش #هرهفته-الف-ب-ایران گفت: در این پویش، طبق وعده عمل نموده و به تمام اهداف خود رسیدیم و برای سال 99 هم با پروژه ها و خدمات بیشتر آماده می شویم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "معاون آب وزیر نیرو: مصرف آب در کشور نگران کننده شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون آب وزیر نیرو: مصرف آب در کشور نگران کننده شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید