هیچ مساله مشکوکی در توافق ایران با آژانس اتمی نیست

به گزارش هوای اصفهان، وزیر امور خارجه گفت: اگر دوستان مجلس مصوبه شورای امنیت ملی را دیده بودند، آن رفتار غیر لازم در مجلس انجام نمی شد؛ اگر ضمیمه را بخوانند هیچ چیز مشکوکی نیست.

هیچ مساله مشکوکی در توافق ایران با آژانس اتمی نیست

به گزارش هوای اصفهان به نقل از مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (سه شنبه) در حاشیه همایش بین المللی مطالبات حقوقی دفاع مقدس در مورد اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره متوقف کردن اجرای پروتکل الحاقی، گفت: از صبح امروز این قانون اجرا شده است.

وی ادامه داد: ما از 27 بهمن به صورت رسمی به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کردیم که از صبح پنجم اسفند ماه قانون مجلس در این باره اجرا خواهد شد و به همین دلیل اجرای این قانون از صبح امروز شروع شده است.

وزیر امور خارجه کشورمان درباره سفر آقای گروسی به کشورمان گفت: آقای گروسی به ایران آمد تا ترتیباتی را جهت اجرای قانون داشته باشیم؛ به توافقاتی در این رابطه رسیدیم و اصل این توافق بر این است که نوارهایی که از برنامه های هسته ای ما ضبط می شوند، که هیچگاه به صورت زنده به آژانس ارائه نمی شد بلکه به طور روزانه و هفتگی ارائه می شد، از این به بعد نگهداری می گردد و در اختیار آژانس قرار نمی گیرد؛ البته اجرای پادمان ادامه پیدا می نماید.

ظریف تاکید نمود: پادمان، تعهد جمهوری اسلامی ایران است و مصوبه اخیر مجلس هم اجازه همکاری بیش از پادمان را هم به ما نمی دهد و این به آن معناست که همکاری ما با آژانس ادامه پیدا می نماید.

وی با بیان اینکه آنچه آقای صالحی با آژانس توافق کرد، یک موفقیت بود، گفت: اگر دوستان مجلس مصوبه شورای امنیت ملی را دیده بودند، آن رفتار غیر لازم در مجلس انجام نمی شد. اگر ضمیمه را بخوانند هیچ مساله مشکوکی نیست.

منبع: جام جم آنلاین

به "هیچ مساله مشکوکی در توافق ایران با آژانس اتمی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ مساله مشکوکی در توافق ایران با آژانس اتمی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید