واشنگتن احتمالا معافیت های شرکت های خارجی فعال در صنعت هسته ای ایران را تمدید می کند

به گزارش هوای اصفهان، جویش نیوز سیندیکیت به نقل از دو منبع آگاه ادعا کرده که دولت آمریکا احتمالا معافیت شرکت های روسی، چینی و اروپایی فعال در صنعت هسته ای ایران را تمدید می کند.

واشنگتن احتمالا معافیت های شرکت های خارجی فعال در صنعت هسته ای ایران را تمدید می کند

به گزارش گروه بین الملل هوای اصفهان، دو منبع آگاه به نشریه جویش نیوز سیندیکیت گفته اند که دولت ترامپ احتمالا معافیت شرکت های روسی، چینی و اروپایی فعال در صنعت هسته ای ایران را تمدید می کند.

معافیت قبلی که در ماه ژانویه و برای 60 روز صادر شده بود، روز دوشنبه منقضی می شود.

این معافیت های تحریمی ذیل برجام تمدید می شوند. مدت زمان دوره تمدید معافیت های مزبور هنوز تعیین نیست. دولت آمریکا به صورت یکجانبه از توافق هسته ای ایران با 1+5 خارج شده است.

به نوشته جویش نیوز سیندیکیت، در حالی که هنوز تصمیم قطعی در خصوص ادامه این معافیت ها گرفته نشده است، بین وزارت خزانه داری آمریکا و وزارت خارجه این کشور بر سر تمدید این معافیت درگیری وجود دارد. وزارت خزانه داری از تمدید معافیت مزبور حمایت می کند اما وزارت خارجه آمریکا تحت هدایت مایک پامپئو با آن مخالف است.

یک مقام آمریکایی آشنا با مساله در این خصوص گفته است که اگرچه تنش بین منوشین، وزیر خزانه داری آمریکا و پامپئو بر سر سیاست این کشور در خصوص ایران امر جدیدی نیست اما این اولین بار است که منوشین موضعی شبیه به جان کری وزیر خارجه اسبق آمریکا اتخاذ کرده است و می گوید نیاز است که با ایرانی ها کار کنیم.

این مقام آمریکایی مدعی است: این اولین بار است که [منوشین] دستور کار ترامپ را کنار گذاشته و در جهت جان کری حرکت کرده که باید این معافیت ها را برای ایرانی ها صادر کنیم.

جویش نیوز سیندیکیت نوشته در این خصوص از وزارت خارجه و وزارت خزانه داری آمریکا نظر خواسته اما آنها حاضر به پاسخ نشده اند.

برخی سناتورهای جمهوری خواه نظیر لیندسی گراهام و تد کروز پیش تر با تمدید این معافیت ها مخالفت کرده بودند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "واشنگتن احتمالا معافیت های شرکت های خارجی فعال در صنعت هسته ای ایران را تمدید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن احتمالا معافیت های شرکت های خارجی فعال در صنعت هسته ای ایران را تمدید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید