گزارش متناقض آژانس های اطلاعاتی آمریکا از تعامل کردهای سوریه با اعراب ساکن منطقه

به گزارش هوای اصفهان، گزارش جدیدی نشان می دهد، آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا (دی آی ای) و فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) تجزیه و تحلیل های متناقضی درباره اقدام ی پ گ-پ ک ک در مستثنی کردن ساکنان عرب از مواضع تصمیم گیری ارائه نموده اند.

گزارش متناقض آژانس های اطلاعاتی آمریکا از تعامل کردهای سوریه با اعراب ساکن منطقه

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، در گزارش پنتاگون که هر سه ماه یک بار منتشر می گردد، آمده است: دی آی ای و سنتکام ارزیابی های متفاوتی درباره تمایل قسد (نیروهای دموکراتیک سوریه) به دخیل کردن ساکنان عرب در گفت وگوهای نظامی و سیاسی دارند.

براساس این گزارش، آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا به پنتاگون اظهار داشت، ی پ گ-پ ک ک که از نام قسد استفاده می نمایند، نشان داده اند که تمایلی ندارند اشتراک قدرت با عرب ها داشته باشند، حتی در مناطق شمال شرقی که بیشتر جمعیت آن را عرب ها تشکیل می دهند. مبارزان عرب احتمالا بیشتر نیروهای خط مقدم قسد را شامل می شوند.

آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا همچنین اظهار داشت، کوشش های ی پ گ (یگان های مدافع خلق) برای محدود کردن شبه نظامیان متحد عرب درون قسد، به نظر می رسد نشان دهنده این باشد که ی پ گ بخواهد اندک خودمختاری عرب که درون قسد باقی مانده، از بین ببرد.

اما براساس این گزارش، سنتکام تاکید دارد ی پ گ گام های بزرگی را برای ورود به رهبران نظامی و مدنی عرب و همچنین مسیحیان سریانی در مناصب نظامی و سیاسی برداشته است. سنتکام همچنین گزارش داد، ی پ گ-پ ک ک با توجه به سربازی اجباری مردان جوان در مناطق تحت کنترل آن با واکنش جدی روبرو شد.

طبق این گزارش، وزارت خارجه آمریکا درباره ادعایی هایی مبنی بر اینکه قسد، فعالان جامعه مدنی عرب از جمله افرادی را بازداشت نموده است که برای برنامه های تامینی از سوی آمریکا کار می کردند، عمیقا ابراز نگرانی کرد.

منبع: عصر ایران

به "گزارش متناقض آژانس های اطلاعاتی آمریکا از تعامل کردهای سوریه با اعراب ساکن منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش متناقض آژانس های اطلاعاتی آمریکا از تعامل کردهای سوریه با اعراب ساکن منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید