5 هزار متر مربع از مراتع سمیرم در آتش سوخت

به گزارش هوای اصفهان، رئیس اداره منابع طبیعی سمیرم گفت: در آتش سوزی مراتع سمیرم حدود 50 اصله درختچه دافنه و 80 بوته گون گزی در مساحت پنج هزار متر مربعی طعمه حریق شدند.

5 هزار متر مربع از مراتع سمیرم در آتش سوخت

به گزارش مهر، علی پورعسگر گفت: حوالی ساعت 19:10 دقیقه روز گذشته با اعلام گزارشات مردمی به وسیله سامانه 1504 با مرفوک (مرکز فرماندهی و کنترل نیروی انتظامی) استان اصفهان مبنی بر آتش سوزی در مراتع کته گبری در 10 کیلومتری شهرستان سمیرم به طرف ونک، بلافاصله مأمورین یگان حفاظت اداره در محل حاضر و با همکاری مرتع داران، نیروهای محلی و نیروهای کلانتری ونک و مأمورین آتش نشانی شهرستان سمیرم پیروز به مهار آتش و اطفا آن شدند.

وی اضافه نمود: متأسفانه در این آتش سوزی حدود 50 اصله درختچه دافنه و 80 بوته گون گزی در مساحت 5000 متر مربع طعمه حریق شدند. اما خوشبختانه با توجه به سوختن علف های مرتعی یک ساله به درختچه ها آسیب جدی وارد نشده و در سال های آینده شاهد زندگانی آنها خواهیم بود.

رئیس اداره منابع طبیعی سمیرم بیان داشت: در مورد عامل آتش سوزی به نظر می رسد نیروی انسانی دخیل بوده است که از محل متواری شده است و تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

پور عسگر تاکید نمود: از همشهریان به ویژه بهره برداران عرصه های منابع طبیعی درخواست می کنیم در صورت مشاهده حریق در این عرصه ها ضمن کوشش برای خاموش کردن آن موضوع را در اسرع وقت به وسیله کد رایگان 1504 اطلاع رسانی نمایند.

منبع: فرارو

به "5 هزار متر مربع از مراتع سمیرم در آتش سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 هزار متر مربع از مراتع سمیرم در آتش سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید