افتتاح مسکن ملی اول آبان ، تمدید مهلت واریز وجه

به گزارش هوای اصفهان، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه فردا اولین واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در هشت استان افتتاح خواهد شد، گفت: در بعضی استانها برای متقاضیانی که واریز وجه نداشتند و از ضرب الاجل معین شده واریز اطلاع نداشتند، زمان افتتاح حساب را که امروز به انتها می رسید، تمدید کردیم.

افتتاح مسکن ملی اول آبان ، تمدید مهلت واریز وجه

به گزارش هوای اصفهان، محمود محمودزاده در تبادل نظر با ایسنا اظهار کرد: فردا اول آبان ماه 1399 اولین مرحله از افتتاح واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در هشت استان انجام می گردد. همچنین تعدادی از پروژه ها کلنگ زنی خواهد شد و به طور کلی 400 هزار واحد مشخص تکلیف می گردد. بخشی در قالب واگذاری زمین به گروه های ساخت و مابقی متقاضیان هم به پروژه های در حال ساخت معرفی خواهند شد.

وی اضافه کرد: البته با توجه به تعهد اجتماعی وزارت راه و شهرسازی، اقدامات فراوری مسکن در 400 هزار واحد اقدام ملی خلاصه نشده و همزمان تفاهم نامه با دستگاه های دولتی را پیش می بریم که مستقل از 400 هزار واحد است. بخشی از کلنگ زنی که فردا صورت می گیرد در قالب همین تفاهم نامه ها با دستگاه های دولتی است.

محمودزاده با بیان اینکه فردا تعدادی از واحدهای مسکن ملی در شهر جدید هشتگرد بهره برداری خواهد شد گفت: اگر متوسط ساخت واحدها را یک سال و نیم در نظر بگیریم با توجه به زمان کلنگ زنی پروژه که شهریور سال گذشته بود افتتاحات فردا تحسین برانگیز است. مضافا اینکه در آینده نزدیک تعدادی دیگر از واحدها به مرحله بهره برداری می رسد که نشان می دهد پروژه در ریل مناسبی قرار گرفته است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی همچنین با اعلام این خبر که مهلت افتتاح حساب برای متقاضیان مسکن ملی که 30 مهرماه اعلام شده بود تمدید شده است اظهار کرد: متقاضیان در برخی استانها عنوان کردند که اطلاع رسانی شان کامل به آنها انجام نشده و ما به همین دلیل برای اینکه حقی از کسی ضایع نگردد آنالیز شرایط تمدید زمان افتتاح حساب و واریز وجه را به شورای مسکن استانها محول کردیم.

وی گفت: اگر برخی متقاضیان پس از انتها مهلت اقدامی برای واریز وجه انجام ندهند حذف و از لیست رزرو جایگزین آنها خواهد شد. لیست جایگزین شامل کسانی است که شرایط پنجگانه را داشته اند ولی در لیست مرحله اول قرار نگرفتند. به طور مثال در یک شهر ظرفیت 10 هزار نفر و تعداد ثبت نام کنندگان 12 هزار نفر بوده که در صورت حذف نفرات اولیه 2000 نفر لیست ذخیره جایگزین آنها می شوند.

به گفته محمودزاده، برای کسانی که تشخیص دادیم واجد شرایط هستند هر تعداد که آورده بیاورند یا در پروژه های موجود آنها را قرار می دهیم یا زمین جدید تامین می کنیم. در مراسم فردا نیز تعدادی کلنگ زنی جدید داریم که مازاد بر تقاضای قبل است.

عملیات اجرایی طرح اقدام ملی فراوری و عرضه 400 هزار واحد مسکونی شهریور 1398 با حضور رئیس جمهور شروع شد. البته در برخی از مناطق از انتها سال 1397 کلید خورده بود. بر اساس اعلام مسئولان وزارت راه و شهرسازی تا آبان ماه 1399 تمامی 400 هزار واحد به مرحله اجرا رسیده است. پیشتر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی اعلام نموده بود اولین واحدهای مسکن ملی در برخی مناطق کشور، مردادماه سال جاری تحویل می گردد که این اقدام به دلایلی همچون شیوع ویروس کرونا در زمان مقرر انجام نشد.

روز 25 شهریور ماه محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا گفت که با انتها ماه صفر اولین واحدهای مسکن ملی افتتاح خواهد شد. در مرحله اول متوسط واریزی هر نفر حدود 40 میلیون تومان است. گفته می گردد در شهر جدید پرند 1246 واحد مسکن ملی، در هشتگرد 96 واحد و در گلبهار 300 واحد با ارزش حدود 52 میلیارد تومان آماده افتتاح است.

منبع: جام جم آنلاین

به "افتتاح مسکن ملی اول آبان ، تمدید مهلت واریز وجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح مسکن ملی اول آبان ، تمدید مهلت واریز وجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید