افتتاح پروژه مگا آی سی یو در شیراز

به گزارش هوای اصفهان، پروژه مگا آی سی یو امروز با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان شهید دکتر فقیهی شیراز افتتاح شد.

افتتاح پروژه مگا آی سی یو در شیراز

به گزارش هوای اصفهان به نقل از فارس، معاون درمان وزیر بهداشت امروز در مراسم افتتاح پروژه مگا آی سی یو بیمارستان شهید فقیهی شیراز با اشاره به نگاه وزارت بهداشت نسبت به توسعه تخت های ویژه در کشور، گفت: بیمارستان شهید دکتر فقیهی بزرگترین بیمارستان استان فارس پس از بیمارستان نمازی است که امروز، پروژه مگا آی سی یو در این بیمارستان با 22 تخت، برای خدمت به بیماران کروناویروس و دیگر بیماران نیازمند تخت های ویژه به بهره برداری رسیده است.

قاسم جان بابایی اظهار کرد: این بخش درمانی پروژه ای برای ارائه خدمت در شرایط عادی و بحرانی است و برای توسعه فاز دوم آن نیز برنامه ریزی شده است. وی برنامه وزارت بهداشت در بحران کروناویروس را توسعه زیرساخت ها و افزایش بخش های ویژه مطرح نمود و با اشاره به فراوری ونتیلاتور در کشور، گفت: وزارت بهداشت خرید دو تا چهار هزار ونتیلاتور از شرکت های دانش بنیان کشور را در دستور کار قرار داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه هزینه ساخت و تجهیز پروژه 15 میلیارد تومان است، گفت: این بخش درمانی با 22 تخت به بهره برداری رسیده و برنامه ریزی برای راه اندازی فاز دوم آن با 28 تخت جدید در ماه های آینده، صورت گرفته است.

مهرزاد لطفی با اشاره به بازدیدهای شب گذشته معاون درمان وزیر بهداشت از دو بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) و نمازی، گفت: دکتر جان بابایی در این بازدیدها با پیگیری و روحیه مثال زدنی در بخش ها بر بالین بدحال ترین بیماران مبتلا به کروناویروس حضور یافته و فرایند خدمات را از نزدیک ارزیابی کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بهره برداری از این گونه پروژه ها در شرایط بحران کروناویروس را موجب یاری به توسعه خدمات درمانی و نجات بیشتر بیماران مطرح نمود.

منبع: همشهری آنلاین

به "افتتاح پروژه مگا آی سی یو در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح پروژه مگا آی سی یو در شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید