با مسواک و نخ دندان، سرطان گوارشی نمی گیرید!

به گزارش هوای اصفهان، نتایج یک مطالعه نشان می دهد بیماری لثه احتمال ابتلا به بعضی سرطان ها را افزایش می دهد.

با مسواک و نخ دندان، سرطان گوارشی نمی گیرید!

پزشکان بر اساس یافته های بدست آمده اظهار داشتند: بیماری لثه با افزایش احتمال ابتلا به سرطان ارتباط دارد و به همین دلیل مسواک زدن و استفاده بیشتر از نخ دندان به عنوان راه حلی مناسب برای پیشگیری توصیه می گردد.

در این آنالیز آمده است: افرادی که از لثه های سالمی برخوردار نیستند بیشتر در معرض ابتلا به بعضی از انواع سرطان ها قرار دارند.

در این مطالعه تعیین شد بیماری لثه می تواند احتمال ابتلا به سرطان معده و گلو را به ترتیب حدود 52 و 43 درصد افزایش دهد.

همچنین افرادی که تعداد دو یا بیشتر از دندان های خود را از دست داده اند در مقایسه با افرادی که دندان خود را از دست نداده اند احتمال می رود که حدود 33 و 42 درصد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان معده یا گلو باشند.

متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: مبتلایان به بیماری پریودنتال و افرادی که تعداد بیشتری از دندان های خود را از دست داده اند حتی با وجود تعدیلِ دیگر فاکتورهای خطرزا، بیشتر در معرض ابتلا به این دو نوع سرطان دستگاه گوارش هستند.

در این آنالیز سوابق پزشکی بیش از 98 هزار زن و 49 هزار مرد مورد مطالعه نهاده شد.

در مدت 22 تا 28 سال 199 مورد سرطان گلو و 238 مورد سرطان معده شناسایی شد. در مجموع بر اساس یافته ها، افرادی با سابقه بیماری لثه حدود 59 درصد بیش از افراد دیگر در معرض ابتلا به سرطان گلو بوده اند.

به گزارش هلث دی نیوز، همچنین مبتلایان به بیماری لثه که هیچ یک از دندانهای خود را از دست نداده بودند 50 درصد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان معده بوده اند و افرادی که تعداد یک یا بیشتر از دندانهای خود را از دست داده اند 68 درصد بیشتر در معرض ابتلا به این سرطان قرار داشته اند.

منبع: همگردی

به "با مسواک و نخ دندان، سرطان گوارشی نمی گیرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مسواک و نخ دندان، سرطان گوارشی نمی گیرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید