دانشگاه های سراسر کشور هفته آینده تعطیل است، تعطیلی مدارس جمعه شب مشخص خواهد شد

به گزارش هوای اصفهان، وزیر بهداشت گفت: دانشگاه های کشور با مصوبه کمیته ملی کرونا هفته آینده تعطیل شدند.

دانشگاه های سراسر کشور هفته آینده تعطیل است، تعطیلی مدارس جمعه شب مشخص خواهد شد

به گزارش گروه اجتماعی هوای اصفهان، سعید نمکی پس از اتمام جلسه کمیته ملی کرونا گفت: دانشگاه های سراسر کشور طبق مصوبه کمیته ملی کرونا هفته آینده تعطیل خواهند بود که این مصوبه باید به امضای رییس جمهور برسد.

وزیر بهداشت ادامه داد: شرایط دایر بودن و یا تعطیلی مدارس نیز جمعه شب مشخص خواهد شد. مدارس مناطقی که در آن ها موارد مثبت کرونا شناسایی شده در یک دوره 3 روزه تعطیل خواهند بود. لیست این مناطق جمعه شب اعلام خواهد شد.

سعید نمکی گفت: در این جلسه مقرر شد به جای قرنطینه شهر ها محدودیت هایی را برای افراد مشکوک و مبتلا اعمال کنند و اکیپ های ما در ورودی شهر ها مستقر می شوند و با تب سنج افراد مشکوک یا مبتلا را شناسایی می کنند.

وی گفت: مردم از سفر پرهیز کنند، وقتی منع رفتن به مدارس اعلام می شود از نقطه آلوده به غیر آلوده سفر نکنند، اگر شهروندی در مبادی شهری مشکوک تشخیص داده شود 14 روز قرنطینه خواهد شد.

وزیر بهداشت گفت: در رابطه با مدارس مناطقی که از دید ما که موارد مثبت دارند جمعه شب بررسی و اعلام می شود. در آن مناطق، مدارس به مدت سه روز تعطیل می شوند. با توجه به اینکه دانشجویان یک هفته به دیدار خانواده ها رفته اند و تشخیص ابتلای آن ها سخت است مقرر شد یک هفته دیگر تعطیل باشند، به شرط اینکه اساتید به محل کار تشریف بیاورند و آموزش از راه دور ارائه شود.

وی اضافه نمود: در آموزش و پرورش نیز قرار شد در روز های تعطیل دروس از راه دور به دانش آموزان ارائه شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانشگاه های سراسر کشور هفته آینده تعطیل است، تعطیلی مدارس جمعه شب مشخص خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه های سراسر کشور هفته آینده تعطیل است، تعطیلی مدارس جمعه شب مشخص خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید