پمپ بنزین ها و مراکز تامین نیاز های ضروری به هیچ عنوان تعطیل نمی شود

به گزارش هوای اصفهان، رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا به تشریح جزئیاتی از فرایند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی که از بامداد روز گذشته با هدف قطع زنجیره ویروس کرونا در کشور به اجرا درآمده است، پرداخت.

پمپ بنزین ها و مراکز تامین نیاز های ضروری به هیچ عنوان تعطیل نمی شود

به گزارش گروه سیاسی هوای اصفهان، حسین ذوالفقاری رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در تشریح جزئیاتی از فرایند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی که از بامداد روز گذشته با هدف قطع زنجیره ویروس کرونا در کشور به اجرا درآمده است، گفت: تا به امروز بیش از 65 درصد از حجم فعالیت ناوگان حمل ونقل در سراسر کشور با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان این که این طرح شامل تشدید محدودیت های بیشتری در تردد ها و سفر ها خواهد بود، گفت: کسانی که قصد مسافرت دارند از همین لحظه که اعلام می شود سفر خود را لغو کنند و اقدام به سفر نکنند، چرا که در این طرح این طور دیده شده صرفاً افرادی که ساکن شهر ها هستند اجازه ورود دارند و به افرادی که غیرساکن باشند، اجازه ورود به دیگر شهر ها داده نمی شود و حداکثر امکان عبور از کنارگذر شهر ها را خواهند داشت.

ذوالفقاری تأکید کرد: از مردم خواهش می کنیم که سفر غیرضرور و اساساً سفر نداشته باشند. البته این به آن معنا نیست که کسانی که الآن در مسافرت هستند تعجیل کنند و زمان بگذاریم ، اما سریعتر به خانه برگردند یعنی هر کس در مسافرت است به محل سکونت خود برشود و کسانی هم که در محل سکونت خود هستند برای سفر تصمیم نگیرند چرا که اگر به مسافرت بفرایند به طور قطع به داخل شهر ها اجازه ورود ندارند، همه استانداران و مسئولین در استان ها در این مورد توجیه شده اند.

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا گفت: بنابراین آن هایی که الآن در مسافرت هستند می توانند به تدریج بدون ورود به شهر های در جهت به شهر خود برگردند، به عنوان مثال مسافرانی در اهواز قصد برگشت به تهران یا هر نقطه ای دارند در جریان باشند که حرکت و امکانات را طوری تنظیم کنند که وارد شهر های جهت نشوند.

ذوالفقازی اعلام نمود: در برخی جا ها کارمندان و کارگرانی هستند که الآن خارج از شهر محل کار خود هستند و باید برگردند به آن محلی که شاید محل سکونت آن ها نیست، به عنوان مثال استان های بزرگ، شهرک های اطراف تهران کسانی هستند که در آنجا سکونت دارند، اما محل کارشان در مرکز استان و یا تهران است که برای آن ها هم تدابیری اندیشیده شده است که توسط خود استان ها با کارت شناسایی یا کارتی که در این زمینه طراحی می شود تردد آن ها دچار مشکل نشود.

وی یادآور شد: هر طرحی را که برای محدودیت در سراسر کشور ایجاد کنیم یک سری مسائل دارد که ما برای همه این بخش ها پیش بینی کردیم، اما عمده موفقیت این طرح به این است که مردم تصمیم بگیرند که سفر نفرایند که بتوانیم به حوزه بهداشت و درمان کمک کنیم که ان شاءالله بر این بیماری غلبه کنند.

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا مطرح نمود: اعمال محدودیت های حداکثری در حمل ونقل مسافرین اعم از هوایی، ریلی و اتوبوس های بین شهری است که مقرر شد براساس نیاز هر استان و اعلام استانداران به عنوان رییس ستاد استانی، وزارت راه و شهرسازی هماهنگی را انجام دهد که در طول این مدت این اتفاق افتاده است که بعد از این هم این کار ادامه پیدا خواهد کرد و در حد ضرورت حمل ونقل های هر استان امکانات با رعایت پروتکل های بهداشتی که همه باید رعایت کنند در نظر گرفته می شود.

وی اضافه کرد: تعطیلی دانشگاه ها، مدارس، بوستان ها، پارک ها، مراکز ورزشی و لیستی که در این حوزه تنظیم شده که در اختیار استانداران قرار داده می شود که کاملاً تعطیل خواهند شد. هر نقطه ای که به نوعی محلی برای تجمع مردم قرار بگیرد به استان ها ابلاغ شده که آن قسمت ها را تعطیل کنند.

ذوالفقاری با بیان این که اصنافی که باید تعطیل شوند یا فعال شوند در سه گروهند، گفت: گروهی از اصناف که حتماً باید به صورت صددرصد فعال و باز باشند که بتوانند مایحتاج و خدمات ضروری مردم را پاسخگو باشند که حتی برای آن ها محدودیت زمان کاری هم در نظر گرفته نشده است و اگر بخواهند شبانه روز هم کار کنند استان ها این هماهنگی را خواهند داشت؛ بنابراین مردم در ارتباط با تأمین مایحتاج ضروری و خدمات ضروری به هیچ وجه نگران نباشند چرا که از این طرح برداشت های دیگر نشود.

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اضافه کرد: گروه دوم گروهی هستند که قطعاً باید تعطیل شوند که لیست آن هم تعیین شده است و اجازه فعالیت تا سرانجام طرح نخواهند داشت و گروهی هم به تشخیص مسئولین استان در حد ضرورت برای خدمات دهی به مردم ضروری تشخیص می دهند که ستاد های استانی مسئولیت دارند با توجه به شرایط محلی و هر شهر در این حد این اماکن را فعال کنند که مسئله ای از این جهت برای مردم به وجود نیاید و تمام اصناف و مراکزی که فعالیت خواهند داشت، باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

ذوالفقاری ادامه داد: اصنافی که از این مقررات تخلف کنند محل کسب آن ها به مدت یک ماه پلمب خواهد شد علاوه بر مقررات امکان عمومی و اتحادیه ها که آن هم محل استفاده خواهد بود در صورتی که ضرورت پیدا کند؛ بنابراین انتظار این را داریم که مردم رعایت کنند که نیازی به این کار ها نباشد.

وی تأکید کرد: یکی از مکان هایی که به هیچ عنوان تعطیل نمی شوند، پمپ بنزین ها هستند، مردم به خبر های جعلی در فضای مجازی توجه نکنند. همچنین برخی از مراکز مانند فروشگاه های زنجیره ای، پمپ بنزین ها، نانوایی ها، سوپرمارکت ها، لبنیاتی ها و... می توانند به صورت شبانه روزی کار کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پمپ بنزین ها و مراکز تامین نیاز های ضروری به هیچ عنوان تعطیل نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپ بنزین ها و مراکز تامین نیاز های ضروری به هیچ عنوان تعطیل نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید