روایت غریب آبادی از شروع غنی سازی 20 درصد در فرد و

به گزارش هوای اصفهان، نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره شروع غنی سازی 20 درصد در فرد و مطرح نمود: این اقدام به دنبال نامه مورخ 11 دی ماه ایران به آژانس صورت گرفت.

روایت غریب آبادی از شروع غنی سازی 20 درصد در فرد و

به گزارش گروه سیاسی هوای اصفهان، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی و آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین امروز (دوشنبه)، گفت: به دنبال ارائه اصلاحیه پرسشنامه اطلاعات طراحی سایت فردو به آژانس و حضور بازرسان در این سایت در صبح روز جاری برای راستی آزمایی اطلاعات ارائه شده و برداشتن مهر و موم سیلندر حاوی اورانیوم 4.1 درصد، مدیرکل آژانس طی گزارشی شروع فراوری اورانیوم تا غنای 20 درصد را تایید کرد.

غریب آبادی اضافه کرد: در این گزارش آمده است که بازرسان آژانس مهر و موم یک سیلندر 137.2 کیلوگرمی اورانیوم 4.1 درصد را برداشته و این سیلندر به خط فراوری وصل و فراوری اورانیوم تا غنای 20 درصد از سوی ایران شروع شد.

نماینده دائم کشورمان گفت: این اقدام به دنبال نامه مورخ 11 دی ماه ایران به آژانس صورت گرفت. در این نامه که طی گزارشی از سوی آژانس به اطلاع کشور های عضو نیز رسیده، آمده است: مطابق مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی و به منظور پایبندی به این مصوبه، سازمان انرژی اتمی میخواهد اورانیوم تا غنای 20 درصد را در کارخانه غنی سازی سوخت فردو فراوری کند. پرسشنامه اطلاعات طراحی سایت فردو نیز متعاقبا بروزرسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روایت غریب آبادی از شروع غنی سازی 20 درصد در فرد و" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت غریب آبادی از شروع غنی سازی 20 درصد در فرد و"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید