وقتی اصلاح طلبان پس از 23 سال یاد شعار عدالت اجتماعی می افتند

به گزارش هوای اصفهان، افراطیون مدعی اصلاحات پس از ناکامی بزرگ در انتخابات مجلس، به فکر کنار گذاشتن شعار های سیاسی و تاکید بر عدالت و معیشت مردم افتاده اند.

وقتی اصلاح طلبان پس از 23 سال یاد شعار عدالت اجتماعی می افتند

به گزارش گروه سیاسی هوای اصفهان، اخیرا روزنامه زنجیره ای اعتماد (شریک مفاسد شهرام جزایری) مدعی شده رویکرد اصلاح طلب از توسعه سیاسی، به توسعه اقتصادی و عدالت تغییر می کند. روزنامه ایران نیز از قول جلایی پور درباره تغییر راهبردی این طیف می گوید آن ها همزمان بر دموکراسی و عدالت اجتماعی تاکید خواهند کرد.

روزنامه اعتماد در این زمینه از قول حسین نورامی نژاد سخنگوی حزب اتحاد ملت نوشت: تغییر به سمت نگرش لیبرالیستی چپ خواهد بود. او می نویسد: اصلاح طلبان باید بتوانند مطالبات دموکراسی خواهانه و توسعه سیاسی را با نان شب مردم گره بزنند.

تاکید این سخنگو بر دو واژه متناقض لیبرالیستی و چپ نشان می هد که طیف مذکور جز تفکر عاریه ای و وصله پینه کردن آن ها با هم هیچ آورده و رشته ای از خود و فرهنگ اسلامی و ملی ندارند. این رفتار التقاطی متاسفانه بار ها از سوی گروهک های مختلف چپ و راست بروز یافته است.

نکته جالب دیگر این که ادعای بازگشت امثال حزب اتحاد ملت به مردم، متناقض با رفتار اعضای آن است چنان که شکوری راد دبیر کل حزب چند ماه قبل از این که گرانی بنزین باعث فشار به طبقات پایین شده و به پایگاه رای اصولگرایان آسیب زده، ابراز خوشحالی کرده بود! روزنامه اعتماد همچنین یاد گذشته فراموش شده و بایگانی شده مدعیان اصلاحات با عناوینی، چون خط امام و چپ سیاسی- اقتصادی افتاده و حال آن که دهه هاست این طیف نه با خط امام نسبتی (مگر به تعارض و مخالفت و عناد) دارند و نه اعتنایی به رویکرد های غالب به اصطلاح چپ در دنیا که موضوعات اقتصادی و شعار عدالت است، داشته اند.

جالب و تلخ این که طیف موسوم به چپ با وجود حملات تند و هشت ساله به دولت سازندگی (موسوم به راست) با کارگزاران سازندگی که کس همان دولت بود در انتخابات ریاست جمهوری سال 76 ائتلاف قدرت تشکیل دادند. سپس در سال 78 به شکل بولدوزری به مرحوم هاشمی که نامزد انتخابات مجلس بود، حمله ور شدند؛ و پس از آن کلاً زیر بلیت کارگزاران و اعتدال و توسعه رفتند و پرچم شعار های کذایی را کلاً پایین کشیدند.

همزمان با اشاره به روزنامه اعتماد به بیانیه حزب اتحاد ملت (با تاکید بر مطالبات و مسائل کارگری و صنفی)، روزنامه ایران هم با جلایی پور عضو حزب مذکور مصاحبه کرده و از طرف وی نوشت: اصلاح طلبان در تغییر راهبرد همزمان بر دموکراسی و عدالت اجتماعی تاکید دارند.

وی می افزاید: اکنون لااقل با پیشروی اصلاح طلبان متوجه خطا شده است و به ویژه در شرایطی که از سال 96 جمعیت فقیر در جامعه افزایش داشته است می خواهد در گفتمان و برنامه هایش، در کنار دموکراسی، به عدالت هم توجه ویژه نشان دهد. اصلاح طلبان پیشرو می خواهند صدای محرومان، معلمان، زنان، کارگران، دانشجویان و جمعیت ساکن در بافت فرسوده و گروه های محروم و تحت تبعیض باشند.

یادآور می شود حزب اتحاد ملت (بقایای حزب منحله مشارکت) مدتی است با حمله به حزب کارگزاران، خود را از مسئولیت مسائل تبرئه کنند و این در حالی است که از خرداد 76 تا امروز به مدت 23 سال، پیوسته در ائتلاف با کارگزاران و برنامه های آن ها در انتخابات مختلف بوده اند. به عبارت دیگر طیف سابقا چپ، برای چپ نمایی مجدد خود، ابتدا باید درباره این 23 سال ائتلاف و تشکیل شرکت سهامی قدرت و ثروت توضیح بدهد و به ویژه جوابگوی خسارات 8 ساله دولت فعلی بر معیشت مردم باشد و پس از آن ادعای تغییر کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وقتی اصلاح طلبان پس از 23 سال یاد شعار عدالت اجتماعی می افتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی اصلاح طلبان پس از 23 سال یاد شعار عدالت اجتماعی می افتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید