کارشناس امنیتی بررسی کرد: دلایل عقب نشینی آمریکایی ها از برخی پایگاه ها در عراق

به گزارش هوای اصفهان، یک کارشناس امنیتی نزدیک به دستگاه اطلاعاتی عراق در گفت وگویی مطبوعاتی دلایل خروج نظامیان آمریکایی از برخی پایگاه ها در عراق را فاش کرد.

کارشناس امنیتی بررسی کرد: دلایل عقب نشینی آمریکایی ها از برخی پایگاه ها در عراق

به گزارش گروه بین الملل هوای اصفهان به نقل از موسوعه العراق، فاضل ابورغیف کارشناس امنیتی گفت، دلایل زیادی برای عقب نشینی های پی درپی آمریکایی ها از پایگاه های نظامی در عراق وجود دارد از جمله این که، در پایگاه هایی که از آنجا عقب نشینی کرده اند تعداد کمی نظامی مستقر شده بودند لذا استقرار نظامیان با این تعداد اندک باعث ایجاد دشواری هایی در دفاع از آنها می شود و برای همین امر، لازم است تمامی آنها در یک مکان مستقر شوند.

ابورغیف اضافه کرد، دلیل دیگر این است که هر پایگاهی، که از آن عقب نشینی شده، دارای خصوصیاتی است. اهمیت پایگاه القائم، که از قسد (نیروهای دموکراتیک سوریه) پشتیبانی می کرد و بر البوکمال و دیرالزور مشرف بود، بعد از سرانجام نبرد الباغوز (علیه داعش) از بین رفته بود. همچنین آنها (نظامیان مستقر در پایگاه) هر از گاهی توسط برخی گروهک ها از چند جهت هدف حملات قرار می گرفتند.

خروج ائتلاف آمریکایی مدعی مبارزه با داعش از پایگاه القائم

ابورغیف اعلام کرد، عقب نشینی از برخی پایگاه ها به این دلیل انجام شد که نیروهای آمریکایی می خواهند سربازان و تجهیزات را در پایگاه اصلی گرد هم بیاورند و آنها برای استقرار سامانه پاتریوت برنامه ریزی می کنند، ازاین رو، نصب چنین سامانه ای برای محافظت از 100 یا 150 سرباز منطقی نیست.

وی با بیان این که پایگاه هایی که نیروهای آمریکایی از آنها خارج شده اند، مرکزی نیستند، اضافه کرد: آنچه اتفاق افتاده است عقب نشینی نیروهای آمریکایی از عراق نیست بلکه فرآیندی برای ادغام افراد با گروه های بزرگ تر است.

این کارشناس امنیتی عراقی در عین حال متذکر شد: این عقب نشینی ها به مسئله کرونا هم ارتباط دارد؛ این ویروس استراتژی کشورها را به طور کلی تغییر داده است، از جمله این که 160 سرباز فرانسوی و سپس یک گروه کوچک از نظامیان چک (از عراق) خارج شده اند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کارشناس امنیتی بررسی کرد: دلایل عقب نشینی آمریکایی ها از برخی پایگاه ها در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس امنیتی بررسی کرد: دلایل عقب نشینی آمریکایی ها از برخی پایگاه ها در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید